افزایش دو برابری توریست مذهبی در مریانج

به گزارش شاتر عکاسی، شهردار مریانج از افزایش دو برابری توریست مذهبی در شهر مریانج اطلاع داد.

افزایش دو برابری توریست مذهبی در مریانج

به گزارش شاتر عکاسی، محسن معصوم علیزاده ظهر امروز در جمع شاتر عکاسی، با اشاره به حضور عزاداران حسینی در شهر مریانج، اظهار کرد: مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم در شهر مریانج بسیار متفاوت تر از دیگر شهرهای استان و حتی کشور برگزار می گردد. برگزاری این مراسم ها و توجه رسانه های گروهی و رسانه ملی سبب شده هر ساله شاهد حضور چشمگیر عزاداران حسینی(ع) در شهر مریانج باشیم که غالب آنها از دیگر شهرهای استان همدان و حتی استان های همجوار و همچنین شهر تهران باشد.

وی تأکید کرد: با توجه به اینکه بیشتر مراسم های عزاداری شهر مریانج در ساعات آخر شب تا ابتدای بامداد صورت می گیرد، خیل عظیمی از شهروندان دیگر شهرها به عنوان گردشگر مذهبی در مریانج حضور پیدا می کردند.

معصوم علیزاده بیان نمود: بر اساس آمار اولیه در هر شب و به ویژه شب های منتهی به روز عاشورا، جمعیتی افزون بر 12 هزار نفر با حضور در شهر مریانج نظاره گر عزاداری مردم این شهر بودند.

وی توضیح داد: خوشبختانه موکب های شهرمریانج نیز با توزیع غذای گرم، غذای لقمه ای، چای، میوه و ... نیز از عزاداران و توریست های مذهبی پذیرایی می کردند که این نوع حرکت در کشور بی نظیر و بی مثال است.

معصوم علیزاده از فضاسازی ویژه شهر مریانج در ایام ماه محرم اطلاع داد و اضافه نمود: در مجموعه شهری مریانج تصمیم بر آن شد تا با فضاسازی بتوانیم در پرشور برگزار شدن عزاداری مردمان این شهر تأثیرگذار باشیم.

شهردار مریانج ادامه داد: در نهایت با یک برنامه ریزی مناسب در میدان شهید بهشتی که محل اجتماع هیئات و دسته جات حسینی بود، یک طرح بسیار زیبا اجرا شد تا این معبر یه شکل بین الحرمین شهر کربلا فضاسازی گردد به طوریکه در قسمت جنوبی میدان، یک المان کوچک شده بسیار زیبا از حرم امام حسین(ع) طراحی و ساخته شد که زیبایی آن با رنگ آمیزی چند برابر شد.

وی تأکید کرد: در دیگر قسمت های میدان نیز رواق هایی با نوشته هایی از حدیث شریف کساء نصب شده که نمایی منحصربفرد به این طرح داده است.

وی از نورپردازی این المان ها اطلاع داد و گفت: نورپردازی این طرح دقیقاً مشابه نورپردازی بین الحرمین انجام پذیرفته که باعث تحسین همه شهروندان و گردشگران مذهبی شده بود.

شهردار مریانج بیان نمود: فضای سال جاری در شهر با برنامه ریزی اجرا شده توسط شهرداری مریانج، فضایی متفاوت ایجاد نموده که حاصل کوشش شبانه روزی پرسنل خدوم این مجموعه است.

وی در ادامه با اشاره به نظافت شهر در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان مطابق سال های گذشته گفت: نیروهای خدمات شهری شهرداری مریانج بعد از اتمام عزاداری دسته جات عزاداری یعنی از ساعت 1 بامداد تا 6 صبح نسبت به پاکسازی، نظافت و رفت و روب اطراف هیئت ها، تکایا، مساجد و معابر اصلی به صورت مستمر اقدام کردند که موجب رضایت شهروندان بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 348

به "افزایش دو برابری توریست مذهبی در مریانج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دو برابری توریست مذهبی در مریانج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید