اذعان بازرس کل وزارت بهداشت آمریکا به کمبود تجهیزات محافظتی در بیمارستان ها

به گزارش شاتر عکاسی، مسئولان بیمارستان های آمریکا هشدار می دهند که کمبود تجهیزات بهداشتی و صدور دستورالعمل های گیج کننده از سوی دولت، کادر درمانی و بیماران را در خطر جدی قرار داده است.

اذعان بازرس کل وزارت بهداشت آمریکا به کمبود تجهیزات محافظتی در بیمارستان ها

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، گزارش بازرسی کل در وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا نشان می دهد که بیمارستان های این کشور با کمبود تجهیزات محافظتی برای مقابله با شیوع ویروس کووید19 روبرو بوده و از دستورالعمل های دولت نیز دچار سردرگمی شده اند.

به نوشته وبگاه شبکه اِم اِس اِن بی سی. گزارش این ناظر دولتی داخلی که امروز (دوشنبه) منتشر شده نشان می دهد تجهیزات ارائه شده توسط دولت آمریکا به بیمارستان ها برای مقابله با ویروس کرونا، بسیار کمتر از نیازهای آنهاست و در بعضی موارد هم از کیفیت پایینی برخوردار بوده یا غیرقابل استفاده هستند.

در این گزارش، که بر اساس مصاحبه با 324 مسئول بیمارستان یا شبکه بیمارستانی در آمریکا تهیه شده، ذکر شده که از جمله تجهیزات ناکافی در بیمارستان ها، کیت های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا و دماسنج های الکترونیکی (ترمومتر) است که باعث شده مراکز درمانی در این کشور نگران حفظ سلامتی پرسنل خود و همچنین مداوای بیماران باشند.

این گزارش، یافته های ارزیابی اولیه دولت آمریکا از کمبودها در بیمارستان ها برای مقابله با این ویروس را تصدیق نموده و گزارش های قبلی رسانه ای را مبنی بر اینکه نظام سلامت ایالات متحده تحت فشار و محدودیت های بی سابقه ای است، تایید می نماید.

به نوشته وبگاه ام اس ان بی سی، مسئولان بیمارستان های آمریکا همچنین می گویند که دستورالعمل های متناقض صادر شده از سوی دولت فدرال و دولت های محلی درباره نحوه استفاده از تجهیزات محافظتی و دیگر مسائل درمانی، منجر به سردرگمی و هراس بیشتر در میان کادر درمانی شده و آنها را درباره اتکا به دستورالعمل های بیمارستانی برای محافظت از خود بی اعتماد نموده است.

در بخشی از این گزارش آمده است که یک بیمارستان آمریکایی از دولت دو محموله تجهیزات محافظتی دریافت نموده که تاریخ انقضای همه آنها در سال 2010 گذشته بود. بیمارستان دیگری نیز 1000 ماسک از دولت دریافت نموده بود که نه تنها بسیار کمتر از میزان درخواستی ارسال شده بلکه 500 عدد از آن ماسک ها مناسب بچه ها بود و کادر درمانی یا بیماران بزرگسال نمی توانستند از آنها استفاده نمایند.

پیش از این نیز تصاویری از تصاویری از بیمارستان نیویورک منتشر شده بود که نشان می داد اجساد قربانیان ویروس کرونا را در کیسه های مخصوص در راهروهای این بیمارستان رها نموده اند. (جزئیات بیشتر)

بر اساس آمار اعلامی، تا کنون در آمریکا 336851 مبتلا به ویروس کرونا و 9620 مورد فوتی بر اثر آن گزارش شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 952

به "اذعان بازرس کل وزارت بهداشت آمریکا به کمبود تجهیزات محافظتی در بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان بازرس کل وزارت بهداشت آمریکا به کمبود تجهیزات محافظتی در بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید