احتمال فروپاشی کرونا به یاری سویه اومیکرون

به گزارش شاتر عکاسی، محققان می گویند توسعه سریع سویه اومیکرون ممکن است به انتها پاندمی کووید 19 یاری کند به طوری که در آن بیماری وجود دارد، اما قابل کنترل است.

احتمال فروپاشی کرونا به یاری سویه اومیکرون

به گزارش مهر، به گفته محققان، میزان بالای ایمنی ناشی از واکسیناسیون و عفونت های قبلی می تواند فرایند توسعه ویروس را کاهش دهد و آن را بیشتر شبیه آنفلوانزا کند، اگرچه کووید 19 مانند آنفلوانزا فصلی نخواهد بود.

با این حال محققان تاکید می نمایند بعضی از پروتکل های ایمنی مانند استفاده از ماسک و تجمعات کمتر در داخل خانه ممکن است همچنان باقی بمانند.

محققان پیش بینی می نمایند که کووید 19 ممکن است به چیزی کاملاً متفاوت تبدیل گردد: یک بیماری بومی، که در آن یک بیماری همواره در یک جامعه، یک جمعیت، یا در همه جای جهان وجود دارد.

کارشناسان می گویند شاید توسعه سریع سویه اومیکرون می تواند یاری کند تا چند ماه آینده کووید 19 به حالت بومی تبدیل گردد.

دکتر ویلیام شافنر، استاد دانشگاه واندربیلت در تنسی، گفت: برای تبدیل شدن از یک حالت پاندمی به آندمی (سرانجام پاندمی)، سطح ایمنی جمعیت باید به ایمنی گله ای برسد. هرچه ویروس مسری تر باشد، به سطح ایمنی گله ای بالاتری احتیاج است.

سویه اومیکرون به قدری سریع و گسترده در حال توسعه است که می توان تصور کرد که افراد به وسیله واکسیناسیون یا عفونت قبلی به قدر کافی درجاتی از مصونیت داشته باشند و پاندمی کووید 19 ممکن است آغاز به فروپاشی کند.

شافنر در ادامه می افزاید: اگر سویه جدیدی در آینده نداشته باشیم، ممکن است در اوایل سال 2022 به سطحی از آندمی برسیم.

کارشناسان به اومیکرون به عنوان مسیری بالقوه برای رسیدن به شرایط آندمی نگاه می نمایند، زیرا به راحتی توسعه می یابد، اما به نظر نمی رسد به میزان بعضی از سویه های گذشته کُشنده باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2039

به "احتمال فروپاشی کرونا به یاری سویه اومیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال فروپاشی کرونا به یاری سویه اومیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید