آمریکایی ها در سال گذشته کتابخانه های عمومی را به سینماها ترجیح داده اند

به گزارش شاتر عکاسی، طبق نظرسنجی که اخیراً منتشر شده نشان داده می گردد سال گذشته کتابخانه های عمومی در آمریکا مکان های شلوغ تری نسبت به سالن های سینما بودند.

آمریکایی ها در سال گذشته کتابخانه های عمومی را به سینماها ترجیح داده اند

جهت دریافت خدمات طراحی خانه دوبلکس ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از لیت هاب، صنعت فیلم سازی هالیوود در آمریکا سال گذشته توانست مبلغی در حدود 40 میلیارد دلار درآمد کسب کند ولی هنوز ظاهراً مردم این کشور کتابخانه را به سینما رفتن ترجیح می دهند. طبق نظرسنجی که اخیراً منتشر شده نشان داده می گردد سال گذشته کتابخانه های عمومی در آمریکا مکان های شلوغ تری نسبت به سالن های سینما بودند.

بر اساس نظرسنجی که اخیراً موسسه گالوپ آمریکا منتشر نموده است، معلوم شده است که از سال 2001 تا کنون این اولین بار است بازدید از کتابخانه ها بیشتر از سایر مکان های فرهنگی بیشتر است. طبق آمارهای گالوپ مردم آمریکا در سال 2019 بیشتر به کتاب خانه های عمومی رفتند.

طبق گزارش جزئی که جاستین مک کارتی از اعضای موسسه گالوپ منتشر نموده سال گذشته کتابخانه ها در 20 سال گذشته شاهد بیشترین آمار بازدیدکننده بوده است که به ازای هر بزرگسال آمریکایی 10 بازدید اجرا شده است. این آمار برای سالن های موسیقی و سینما چهار بازدید بوده است.

در آمارهای گالوپ تعداد بازدید از موزه ها و پارک های حیات وحش کمتر از 3 بازدید اعلام شده است که نشان می دهد مردم آمریکا در سال های اخیر بیشتر ترجیح می دهند به سمت فعالیت های فرهنگی بروند.

در این آمارها نکته جالبی نیز دیده می گردد که دوبرابر شدن بازدیدکنندگان زن از کتابخانه ها بوده است. بر این اساس معلوم شده است که زنان مشترک کتابخانه های عمومی نسبت به سال های گذشته به طور متوسط دوبار بیشتر از مردان به کتابخانه ها مراجعه کردند.

نکته دیگر آمارهای گالوپ رجحان آماری بازدیدکنندگان کم درآمد نسبت به قشر پردرآمد از کتابخانه های عمومی است.

اولین کتابخانه عمومی در بوستون توسط کشیش جان چکلی در مکان قبلی مجلس ایالتی زمانی بین سال های 1711، وقتی مجلس ایالتی بوستون ساخته می شد تا 1725 تأسیس شد.

قبل از سال 1900، در بسیاری از شهرهای کوچک و شهرستانها، حامیان محلی کتابخانه های اجتماعی را که با پول اعانه افتتاح شده بود، اداره می کردند. افراد طبقه متوسط جامعه از آنها حمایت می کردند، پرفروش ترین کتاب ها و کتاب های کلاسیک قدیمی را امانت می دادند، و به دیگر دوستداران کتاب در سطح شهر اطلاع می دادند. این کتابخانه ها پیشگامان کتابخانه های عمومی محسوب می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 760

به "آمریکایی ها در سال گذشته کتابخانه های عمومی را به سینماها ترجیح داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها در سال گذشته کتابخانه های عمومی را به سینماها ترجیح داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید