شروع ثبت نام مدارس سمپاد از پس فردا

به گزارش شاتر عکاسی، ثبت نام پایه هفتم و دهم مدارس استعداد های درخشان از پس فردا، شنبه 26 بهمن شروع می گردد.

شروع ثبت نام مدارس سمپاد از پس فردا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس رایگان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی شاتر عکاسی، در دستورالعمل سنجش و پذیرش دانش آموزان دبیرستان های دوره اول متوسطه و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت دبیرستان های دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 1400-1399 آمده است که سنجش و پذیرش پایه هفتم و آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم برای دانش آموزان مدارس داخل و خارج از کشور به صورت هم­زمان برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت نام، زمان توزیع کارت و تاریخ برگزاری

- دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در فرآیند سنجش و آزمون ورودی، به وسیله سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. معینات مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور، هنگام ثبت نام قابل مشاهده خواهد بود.

- ثبت نام داوطلبان سنجش پایه هفتم و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم از روزشنبه26 بهمن تا روز شنبه سوم اسفند (به مدت هشت روز) به وسیله سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می گردد.

توجه: تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان، صرفا متعهد به ارائه رمز همگام به دانش آموزان هستند.

- کارت ورود به جلسه شامل: نام، نام خانوادگی و سایر معینات فردی، عکس داوطلب، مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه، پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، به وسیله سامانۀ ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir دراختیار داوطلبان قرار می گیرد.

توجه: شرکت داوطلبان در جلسه سنجش، بدون ارائه کارت ورود به جلسه، ممنوع است.

- سنجش پایه هفتم دانش آموزان داخل وخارج ازکشور، رأس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه، چهارم اردیبهشت ماه 1399 به صورت همزمان و نیز آزمون ورودی پایه دهم برای دانش آموزان داخل وخارج ازکشور، رأس ساعت 14 بعد ازظهر روز پنجشنبه، چهارم اردیبهشت ماه 1399 به صورت هم زمان برگزار می گردد.

مراحل ثبت نام داوطلبان

1- تکمیل نمون برگ اینترنتی تقاضانامۀ ثبت نام: داوطلبان باید پس از ورود به سامانۀ ثبت نام، به نشانی azmoon.medu.ir نسبت به تکمیل تقاضانامه ثبت نام اقدام کنند.

2- بارگذاری فایل عکس داوطلب: جهت ثبت­ نام، فایل عکس با ابعاد حداکثر 300×200 یا 400×300 پیکسل در قالب Jpg با زمینه سفید، مربوط به امسال دانش آموز مورد احتیاج است. در صورت استفاده از تصاویر قدیمی یا تصویر فردی غیر از دانش ­آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون، ثبت ­نام وی بی اثر خواهد شد.

3- پرداخت وجه ثبت نام: به استناد ماده 14 قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت مصوب 1380، مبلغ ثبت ­نام 250 هزار ریال است که صرفاً به وسیله درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام دریافت خواهد شد. داوطلبان باید جهت پرداخت وجه ثبت­ نام، از کارت ­های بانکی عضو شبکه شتاب استفاده کنند.

در صورت واریز وجه ثبت نام به صورت مستقیم، به وسیله مراجعه به بانک­ و یا دستگاه های خودپرداز، ثبت­ نام انجام نمی گردد و مبلغ واریزی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

همچنین مبلغ فوق ثابت بوده و به جز این مبلغ، دریافت هرگونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

4-دریافت شماره پیگیری: ضروری است داوطلبان پس از طی مراحل ثبت نام، شماره پیگیری را دریافت کنند و آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگهداری کنند.

ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان ورودی دبیرستان های دوره های اول و دوم استعدادهای درخشان

ضوابط و شرایط ثبت نام

1- داشتن تابعیت ایرانی

توجه : ثبت نام اتباع غیرایرانی، تابع بخشنامه شمارۀ45/5122/340 به تاریخ ششم تیرماه 1397 مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.

2-کسب مقیاس خیلی خوب درتمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 98-1397 و کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی99-1398جهت ثبت نام سنجش پایه هفتم

- چنانچه داوطلبی درمجموع دو سال تحصیلی مذکور، حداکثر در یک عنوان درسی، مقیاس خوب را کسب نموده باشد، ثبت نام وی بلامانع است.

- با توجه به این که مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می گردد، مسئولیت صحت مندرجات در تقاضانامه ثبت نام به طورکامل برعهده داوطلب است و درصورت مغایرت، قبولی داوطلب لغو و بی اثر خواهد بود.

3- داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 در پایه هشتم خرداد سال تحصیلی 98-1397جهت ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم

- دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند. پذیرش نهایی این دسته از دانش آموزان در پایه دهم، منوط به احراز شرایط ادامه تحصیل در پایه نهم سال تحصیلی 99- 1398 در مدارس استعدادهای درخشان مطابق ماده 15 مصوبه شانزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش در سال 1397 است.

ویژگی های ابزارسنجش پایه هفتم

محتوای این سنجش هوش، استعداد و خلاقیت است که ابزار آن توسط متخصصان مربوط طراحی می گردد.

- به ازای هـر پاسخ صحیح، سه نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، یک نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می گردد. برای سؤالات بدون پاسخ، نمره ای منظور نخواهد شد.

-چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، یک نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

ظرفیت، ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز

1- ظرفیت پذیرش دبیرستان های دوره های اول و دوم استعدادهای درخشان در هر شهرستان با در نظر دریافت مناطق تحت پوشش، بر اساس پیشهاد اداره کل آموزش و پرورش استان و با تأیید سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان معین شده است که در هنگام ثبت نام الکترونیکی به وسیله سامانۀ ثبت نام، به اطلاع داوطلبان می رسد.

- در مواردی که تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون، متقاضی یک رشته تحصیلی در هریک از دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان، کمتر از حد نصاب مورد احتیاج بوده یا نمرات آنان کمتر از حد قابل قبول باشد، به تشخیص سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، اسامی قبول شدگان آن رشته تحصیلی در مدرسه مذکور کمتر از ظرفیتِ اعلام شده معین و با هماهنگی استان و در نظر دریافت سایر شرایط، حداکثر معادل ظرفیت کاسته شده از آن رشته به ظرفیت پذیرش رشته های دیگر افزوده خواهد شد.

2- پذیرش دانش آموزان شرکت کننده در آزمون برای ورود به دبیرستان دوره اول استعدادهای درخشان صرفاً براساس نتیجه سنجش داوطلبان و برای دوره دوم استعدادهای درخشان، بر اساس رتبه مبتنی بر امتیاز کل آزمون ورودی خواهد بود.

3- با توجه به ضوابط خاص نقل و انتقال در مدارس استعدادهای درخشان، ضروری است داوطلبان، دبیرستان های استعدادهای درخشان مورد نظرشان را با توجه به محل سکونت خود در سال تحصیلی 1400-1399 و با عنایت به منطقه/ ناحیه آموزش و پرورش محل استقرار مدارس استعدادهای درخشان انتخاب کنند.

-حوزه امتحانی داوطلبان سنجش هفتم و آزمون ورودی پایه دهم، بر اساس منطقه آموزشی محل تحصیل سال تحصیلی 99-1398 آنان معین خواهد شد.

4- در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره اول استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان می توانند حداکثر سه دبیرستان دوره اول استعدادهای درخشان (هر سه در یک شهرستان واحد) و در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان در انتخاب مدرسه مورد نظر خود در سطح شهرستان، اختیار کامل دارند و هر داوطلب می تواند حداکثر سه دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان (همگی در یک شهرستان واحد) را به ترتیب اولویت در نمون برگ تقاضانامه خود انتخاب کند. در ضمنً، داوطلبان آزمون ورودی دوره دوم متوسطه در اولویت­ های انتخابی خود در زمان ثبت نام در آزمون، صرفاً مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی هستند.

- در شهرهایی که دارای چند ناحیه و منطقه هستند ضروری است داوطلبان نسبت به انتخاب دبیرستان های مورد نظر در نواحی و مناطق همجوار اقدام کنند. در ضمنً بعد از قبولی داوطلب در منطقه مورد تقاضا، انتقال به سایرمناطق ممنوع است.

- درصورت انتخاب مدارس دوره اول متوسطه شهرهای مختلف یک استان در اولویت های سه گانه، فقط شهر و مدرسه ای که به عنوان اولویت اول انتخاب شده است، ملاک پذیرش یا عدم پذیرش داوطلب خواهد بود.

- سنجش داوطلبان مدارس ایرانی خارج از کشور، صرفاً در حوزه های سنجش که مرکز امور بین الملل معین می نماید، انجام خواهد شد.

- در صورت انتخاب مدارس دوره دوم متوسطه شهرهای مختلف یک استان یا رشته های تحصیلی متفاوت در اولویت های سه گانه، فقط شهر، مدرسه و رشته ای که به عنوان اولویت اول انتخاب شده است، ملاک قبولی یا عدم قبولی داوطلب خواهد بود.

5- پذیرش نهایی دانش آموز در دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان، برای رشته های تحصیلی (علوم تجربی، ریاضی فیزیک، ادبیات و علوم­ انسانی و سمپاد مهارتی) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق آیین­ نامه راهنمایی تحصیلی است. در ضمنً، تغییر رشته پذیرفته شدگان در دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان در سال اول پذیرش ممنوع بوده و در سال بعد، علاوه بر کسب حداقل امتیاز قبولی رشته مورد نظر در آزمون ورودی، دارا بودن شرایط و ضوابط تغییر رشته تحصیلی الزامی است.

- در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام در رشته تحصیلی مورد تقاضای دانش آموز مطابق ضوابط راهنمایی تحصیلی، قبولی داوطلب در آزمون لغو و بی اثر خواهد بود.

ضوابط تصحیح پاسخ نامه ها، اعلام نتیجه و ثبت نام قبول شدگان

1- دفترچه سوالات در اولین فرصت پس از برگزاری سنجش هفتم و آزمون ورودی پایه دهم در پایگاه اینترنتی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و نیز در آدرس اینترنتی azmoon.medu.ir منتشر می گردد.

2- کلید تصحیح سنجش هفتم وآزمون ورودی پایه دهم، به همراه نحوه محاسبه امتیاز سنجش و آزمون داوطلبان، حداکثر سه هفته پس از برگزاری، از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در پایگاه اینترنتی این سازمان منتشر می گردد.

- چنانچه بنا به ملاحظات فنی و کارشناسی، سوال یا سوالاتی در کلید سنجش و آزمون حذف گردد، محاسبه نمره سنجش و آزمون استعداد تحصیلی و تحلیلی برای تمامی داوطلبان (اعم از آن که به آن سوال پاسخ درست یا نادرست داده باشند یا اصلاً پاسخ نداده باشند) بدون در نظر دریافت نمره آن سوال یا سوالات، به صورت یکسان انجام خواهد شد. گفتنی است حذف احتاقتصادی سوال یا سوالات، تأثیری در سهم درصدی سنجش و آزمون استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی در امتیاز کل نخواهد داشت.

3- فهرست اسامی پذیرفته شدگان دبیرستان های دوره های اول و دوم استعدادهای درخشان، بر اساس ظرفیت پذیرش معین شده برای هر مدرسه، بعد از اعلام نتایج امتحانات خرداد ماه 1399 اعلام می گردد.

- فهرست اسامی پذیرفته شدگان سنجش پایه هفتم و آزمون ورودی دبیرستان های دوره دوم استعدادهای درخشان که به تأیید و مهر سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان رسیده است، باید به وسیله اداره کل آموزش و پرورش استان به این مدارس ارسال و در انتهای دفاتر آمار سال تحصـیلی 1400-1399 درج و صحافی گردد.

4- برای کلیه داوطلبانی که در آزمون پذیرفته نشده اند، حداکثر یک هفته پس از اعلام نتیجه آزمون، کارنامه عدم قبولی شامل تعداد پاسخ های صحیح و غلط، نمره مکتسبه هر ماده درسی، امتیاز کل آن داوطلب و امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای او صادر می گردد.

- برای پذیرفته شدگان آزمون، کارنامه صادر نخواهد شد.

5- کارگروه برگزاری سنجش و آزمون استان موظف است کمیته­ ای را به منظور دریافت و رسیدگی به اعتراضات موردی مربوط به حوزه های اجرایی در استان معین نموده و مراتب را به نحو مناسب به اطلاع داوطلبان و اولیای آنان برساند. دریافت درخواست­ های تجدید نظر در نتیجه آزمون، به صورت متمرکز و به وسیله سامانه مربوط انجام می گردد.

6- در صورت شرکت هم زمان دانش آموزان همزاد (دوقلو یا بیشتر، هم جنس یا غیرهم جنس) درسنجش و آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و پذیرش یکی از آنان، دیگری فقط به شرط کسب حداقل 80 درصد امتیاز آزمون آخرین فرد در مدرسه پذیرفته شده، می تواند بر اساس اولویت های انتخابی خود، مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده، در مدارس استعدادهای درخشان ثبت نام کند.

- به منظور آنالیز و اعمال تسهیلات پذیرش دانش آموزان همزاد، پیش از اعلام نتیجه آزمون، امتیاز دانش آموزان هم زاد آنالیز شده و در صورت دارا بودن حداقل امتیاز لازم، نام ایشان نیز مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده، در فهرست پذیرفته شدگان اعلام می گردد.

7- هم زمان با اعلام نتیجه سنجش و آزمون، نشانی دقیق دبیرستان های استعدادهای درخشان، تاریخ مراجعه و مدارک مورد احتیاج جهت ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون نیز به اطلاع ایشان رسانده می گردد. مهلت ثبت نام پذیرفته شـدگان (داخل کشور) دبیرستان های دوره های اول ودوم استعدادهای درخشان، حداکثر تا خاتمه مرداد ماه 1399 خواهد بود.

- با توجه به تفاوت نحوه پذیرش دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور، مهلت ثبت نام دانش آموزان پذیرفته شده مذکور تا خاتمه شهریور ماه 1399خواهد بود. در ضمنً، عدم حضور در دبیرستان محل قبولی در اول مهر ماه 1399، به منزله اعلام انصراف قطعی بوده و ثبت نام بعد از این تاریخ امکان پذیر نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به پایگاه اینترنتی azmoon.medu.ir مراجعه گردد. ادارات کل آموزش و پرورش استان ها موظف هستند شماره تلفن معینی جهت پاسخ گویی به داوطلبان و خانواده های آنان اعلام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 782

به "شروع ثبت نام مدارس سمپاد از پس فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام مدارس سمپاد از پس فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید