آخرین اخبار از اعمال افزایش حداقل حقوق دانشجومعلمان

به گزارش شاتر عکاسی، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اظهارات حاجی بابایی نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق دانشجو معلمان دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی بر اساس ماده (6) قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش وپرورش معین می گردد.

آخرین اخبار از اعمال افزایش حداقل حقوق دانشجومعلمان

به گزارش شاتر عکاسی، علی الهیار ترکمن با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه اجرایی در صندلی تفسیر قانون نیست وصرفاً اجرانماینده قوانین و مقررات ابلاغی است، اضافه نمود: موضوع اعمال حداقل حقوق به دانشجومعلمان در سال های گذشته از سازمان اداری و استخدامی کشور استعلام شده و سازمان مزبور با بیان اینکه حقوق دانشجومعلمان براساس قانون خاص معین می گردد، اعمال حداقل حقوق را برای آنان را وارد ندانسته است.

الهیار اضافه نمود: این نماینده مجلس بر بخشنامه ای که خود ایشان به آن اشراف کامل داشته اند یعنی بخشنامه شماره 271696/700 مورخ 1391/12/21 که در اجرای قانون احیای احکام قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش صادر شده بود به صراحت دانشجو معلمان را مشمول ماده (6) قانون فوق الذکر دانسته اند. در بخشنامه مزبور نه تنها دانشجومعلمان محق به دریافت حداقل حقوق شناخته نشده اند، بلکه تصریح نموده اند که اداره کل آموزش و پرورش استان نیز موظف است هزینه های شبانه روزی و هزینه خوابگاهی را از حقوق دانشجومعلمان کسر کند.

الهیار ترکمن گفت: دانشجومعلمان، همکاران جوان و سرمایه های آینده آموزش و پرورش هستند و قرار است در سه دهه آینده سکان نظام تعلیم و تربیت را در دست داشته باشند. انتقال اطلاعات ناقص به آنان که موجب بدبینی به وزارت آموزش و پرورش و ناامیدی شغلی در آنان می گردد به صلاح نظام تعلیم و تربیت نمیباشد.

الهیار ترکمن با بیان روند اعمال افزایش حقوق دانشجومعلمان بر اساس مصوبات امسال اضافه نمود: پس از ابلاغ مصوبه افزایش حقوق سال 1398، این وزارت با سازمان اداری و استخدامی کشور مکاتبه و مجوز اعمال 440 هزار تومان افزایش را برای حقوق دانشجومعلمان اخذ کردد. در مورد اعمال حداقل حقوق نیز مکاتبات و پیگیری هایی در این زمینه به عمل آمده است و همکاران من در اداره کل امور اداری پیگیر موضوع هستند تا در صورت صدور مجوز از سوی مراجع ذیربط، حداقل حقوق را در احکام همکاران جوان وزارت آموزش و پرورش اعمال نمایند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش وپرورش، الهیار ترکمن خطاب به دانشجومعلمان گفت: خدمتگزاران شما در معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش حامی شما هستند و بدون شک تمام کوشش خود را برای ایجاد زمینه کاری مناسب و احقاق حق شما عزیزان در چهارچوب قوانین و مقررات ذیربط به کار خواهند بست. از آنجا که وزارت آموزش و پرورش نمی تواند رأساً قوانین و مقررات را تفسیر کند، در بعضی موارد نیازمند اخذ نظر مراجع ذیربط است و اگر این فرآیند اندکی طولانی می گردد دلیلی بر نادیده دریافت حقوق شما عزیزان نیست. پیگیری ها برای اخذ نظر مراجع ذیربط در مورد اعمال حداقل حقوق به دانشجومعلمان ادامه دارد و به محض حصول نتیجه در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 244

به "آخرین اخبار از اعمال افزایش حداقل حقوق دانشجومعلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از اعمال افزایش حداقل حقوق دانشجومعلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید