چگونه افطاری مشترک برگزار کنیم؟

به گزارش شاتر عکاسی، کانال ریحانه وابسته به دفتر رهبر انقلاب، با انتشار مطلبی به نحوه برگزاری افطاری مشترک پرداخت.

چگونه افطاری مشترک برگزار کنیم؟

به گزارش خبرنگار، ماه مبارک رمضان، آثار و برکات فراوانی دارد که روح و جان آدمی را می پرورد؛ ماه رمضان ماه گگردده شدن درهای رحمت و مغفرت الهی است که با فرا رسیدن آن جان تازه ای در کالبد وجود روزه داران دمیده می گردد و آن ها را به آرامش و امنیت واقعی جان و جسم می رساند.

یکی از اتفاقات زیبای این ماه عزیز برپایی سفره های افطاری در منازل افراد است؛ چه خوب و زیباست که مراسم های افطاری در عین سادگی به صورت مشترک نیز برگزار گردد تا همدلی و مهربانی در برپایی سفره های افطاری را بیشتر ببینیم.

کانال ریحانه از کانال های وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، با انتشار مطلبی به نحوه برگزاری افطاری مشترک پرداخت که در ادامه آن را می خوانید.

چگونه افطاری مشترک برگزار کنیم؟

در راستای مزایای برگزاری افطاری مشترک که در یادداشت های گذشته به آن پرداختیم، در این یادداشت می خواهیم بگوییم چه راه هایی برای برگزاری افطاری مشترک با یاری دوستان و اقوام وجود دارد.

هزینه ها را تقسیم کنید

اولین راه این است که یکی از میزبانان وسایل و مواد اولیه افطاری را تهیه کند و خودش نیز تدارک پخت و تهیه غذا را به عهده بگیرد و سپس مجموع هزینه ها را به تعداد میزبانان تقسیم کند. اگرچه در این روش ممکن است خانواده ای که مسئولیت ها را برعهده گرفته و به اصطلاح بانی افطاری شده است، کاملا راضی و خوشحال باشد، اما چون فشار زیادی به آن ها وارد می گردد، سعی کنید مسئولیت ها را نیز بین میزبانان تقسیم کنید و این تقسیم بندی فقط در زمینه اقتصادی نباشد.

هر کدامتان مسئولیت یک غذا را برعهده بگیرید

یکی از ساده ترین راه های میزبانی مشترک این است که هر خانواده مسئولیت یک غذا را برعهده بگیرد. به-عنوان مثال یک خانواده تهیه نان، پنیر، خرما، سبزی و سوپ را برعهده بگیرد و دیگری غذای ساده ای مانند عدس پلو یا لوبیاپلو را بپزد.

مکان از یکی و غذاها با بقیه میزبانان!

گاهی یکی از میزبانان خانه اش را برای صرف افطار در اختیار شما قرار می دهد و شما به همراه چند خانواده دیگر به صورت مشترک تهیه و پذیرایی از مهمانان را برعهده می گیرید. برخی از خانواده ها تمایل به افطاری دادن دارند اما خانه شان کوچک است یا به هر دلیلی شرایط برگزاری افطاری در خانه شان را ندارند. این روش برای چنین افرادی مناسب می باشد.

هرکس افطاری خود را بیاورد

روش دیگر برای افطاری مشترک این است که هر خانواده طبق قرار قبلی یک بخش از افطاری را برعهده بگیرد و با خود بیاورد. ممکن است وسایل افطاری بین دو یا چند خانواده تقسیم گردد و همه نتوانند سهیم شوند اما سعی کنید حتی به اندازه چای یا خرما در این راه گام بردارید و روزه داری را افطاری دهید. با این کار می توانید افطاری دسته جمعی خارج از منزل و به صورت پیکنیک در پارک ها نیز ترتیب دهید.

به هرحال سعی کنید با هر شرایط و وضعیت اقتصادی ای که دارید، خودتان را از اجر معنوی افطاری دادن محروم نکنید و فراخور احوال و سبک زندگی تان یکی از راه های بالا را برای برگزاری افطاری مشترک انتخاب و هرچه زودتر تا دیر نشده اقدام کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 218

به "چگونه افطاری مشترک برگزار کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه افطاری مشترک برگزار کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید