والدین سخت گیرتر بچه ها دروغگوتری دارند

به گزارش شاتر عکاسی، نتایج یک تحقیق در کانادا نشان داده است که سخت گیری والدین بر دروغگویی بچه ها تاثیر مستقیم دارد.

والدین سخت گیرتر بچه ها دروغگوتری دارند

به گزارش خبرنگاران، کارشناسان نهاد ویکتوریا تلوار در دانشگاه مک گیل کانادا که بر مطالعات رفتارشناختی بچه ها متمرکز هستند می گویند هرچه میزان سخت گیری والدین نسبت به بچه ها بیشتر باشد، آنان در دروغگویی و فریب والدین خود ماهرتر می شوند.

این خصیصه به طور ویژه در بچه های مشاهده شد که والدین شان به خاطر هر کار اشتباهی آنان را تنبیه می کردند.

این بچه ها در نتیجه رفتار والدین یاد می گیرند چگونه دروغ بگویند تا از شیطنت هایشان مشمول اقدامات تنبیهی نشود. هر چقدر والدین سخت گیری بیشتری بر فرزندان اعمال کنند، قوه دروغگویی فرزندان رشد می کند تا بتوانند از خود در برابر تنبیه های احتمالی محافظت کنند.

یک تحقیق مشابه دیگر که توسط این نهاد دانشگاهی روی بچه ها 3 تا 8 ساله انجام شده است نشان می دهد دروغگویی بچه ها همچنین متاثر از ارزش های اخلاقی است که با آن ها بزرگ شده اند. بنابر این پژوهش، فاکتورهای رفتاری و اجتماعی نقشی مهم در پرورش توانایی دروغگویی بچه ها بازی می کنند.

به گزارش یورونیوز، محققان می گویند برای پرهیز از رشد استعداد دروغگویی در بچه ها بهتر است معلمان و والدین از ابتدای 6 سالگی هر چه بیشتر با کودک درباره مباحثی چون راست گویی و دروغگویی صحبت کنند و همزمان از اعمال سخت گیری نسبت به کودک اجتناب کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 916

به "والدین سخت گیرتر بچه ها دروغگوتری دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والدین سخت گیرتر بچه ها دروغگوتری دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید