هشدار خرازی به اروپا برای جلوگیری از مرگ برجام

به گزارش شاتر عکاسی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با اشاره به تصمیم ایران برای تعلیق مرحله ای تعهدات خود و در نظر دریافت فرصت 60 روزه برای طرف های مقابل در توافق هسته ای برجام گفت: فرصت خوبی برای اروپاست که با تسریع در اجرایی کردن اینستکس، کندی اقدام گذشته خود را جبران و از مرگ برجام جلوگیری کند.

هشدار خرازی به اروپا برای جلوگیری از مرگ برجام

به گزارش ایسنا، سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان که برای شرکت در مجمع رهبران برای صلح به پاریس سفر نموده است، با خانم ماریل دو سارنز، رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی فرانسه ملاقات کرد.

خانم دو سارنز با ابراز خرسندی از این دیدار و تأکید بر اهمیت ایران، خواهان شنیدن دیدگاه دقیق تهران در مورد تصمیم اخیر مبنی بر تعلیق اجرای بعضی تعهدات برجامی شد.

وی گفت: این تصمیم و خروج ایران از برجام می تواند نتایج مثبت و ثبات ایجادشده بعد از توافق هسته ای را با مشکل روبرو سازد که این امر جای نگرانی دارد.

کمال خرازی نیز در شرح مواضع جمهوری اسلامی ایران گفت: مردم ایران نسبت به اروپا به دلیل اجرا نکردن تعهدات برجامی آن ها و تبعیت از سیاست های تحریمی ترامپ و تن دادن به تصمیم های فراملیتی آمریکا به شدت بدبین هستند.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با صداقت مذاکره کرد و در نتیجه آن توافق هسته ای که مورد تائید شورای امنیت سازمان ملل هم نهاده شد، حاصل شد؛ لیکن با وجود اجرای تعهدات از سوی ایران، اروپا فقط به موضع گیری سیاسی بسنده و در عملی کردن تعهدات خود کوتاهی کرد.

خرازی ادامه داد: در نتیجه جمهوری اسلامی ایران بر اساس مفاد برجام تصمیم به تعلیق اجرای بعضی از تعهدات خود گرفت.

وی گفت: فرصت دوماهه، فرصت خوبی برای اروپاست که با تسریع در اجرایی کردن اینستکس برای تسهیل در مبادلات تجاری و اقتصادی، کندی اقدام گذشته خود را جبران و از مرگ برجام جلوگیری کند.

همچنین رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس ملی فرانسه نیز با ابراز ناراحتی از تصمیمات فراملیتی و فشارهای آمریکا به اروپا و انتقاد از خروج آمریکا از برجام، اذعان کرد برجام نتوانسته در عمل خوب جلو برود.

وی اظهار کرد: اروپا و فرانسه برای پیشبرد و حفظ برجام، اراده و حسن نیت دارند و امیدواریم به راهکار مناسبی برسیم.

دو سارنز همچنین بر اهمیت تبادل هیئت های پارلمانی بین دو کشور برای شناخت بهتر واقعیت ها و دیدگاه های طرفین تأکید کرد.

انتهای پیغام

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 206

به "هشدار خرازی به اروپا برای جلوگیری از مرگ برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار خرازی به اروپا برای جلوگیری از مرگ برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید