نقاط ضعف و قوت استقلال و پرسپولیس

به گزارش شاتر عکاسی، استقلال و پرسپولیس این فصل در استادیوم آزادی باختی نداشتند. این دو تیم، اولین و دومین تیم برتر لیگ در 6 هفته اخیر بودند. پرسپولیس در 5 مسابقه که گل اول را خورد، هر 2 باخت فصلش را تجربه کرد و هیچ بردی نداشت. استقلال هم در 14 بازی از 16 مسابقه فصل، بعد از زدن گل اول، پیروز به حفظ بردش شد. پرسپولیس در دقایق 61 تا 75 بیشتر از همه تیم های لیگ گل زده است.

نقاط ضعف و قوت استقلال و پرسپولیس

نیمه دوم دربی گل دارد؟

گل های خورده و زده استقلال و پرسپولیس در این فصل آمار قابل تحلیلی را ارائه نمی دهد. مثلا پرسپولیس دقیقا نیمی از گل های خورده اش در نیمه اول و نیمی دیگر در نیمه دوم بوده است. یا اینکه 16 گل از مجموع 29 گل استقلال در نیمه دوم به ثمر رسیده است. اما اگر این فیلتر فقط برای بازی هایی که در استادیوم آزادی داشتند اعمال شود، به آماری جالب می رسیم. آماری که نشان می دهد در نیمه دوم دربی باید منتظر گل باشیم.

پرسپولیس این فصل در استادیوم آزادی 18 گل زده که به غیر از 5 گل، مابقی آن ها همگی در نیمه دوم زده شد. استقلال هم در نیمه اول فقط 4 گل زد و دو برابر این تعداد، در نیمه دوم بازی های خانگی اش گل زده است. این دو تیم در نیمه دوم راحت تر هم گل می خورند. استقلال این فصل در استادیوم آزادی فقط یک گل در نیمه اول خورده است.

شانس گلزنی استقلال در کدام دقایق بالاتر است؟

اگر 90 دقیقه زمان مسابقه فوتبال به 6 بازه 15 دقیقه ای تقسیم شود؛ خطرناک ترین استقلال فصل، در آغاز نیمه دوم است. هیچ تیمی در آغاز نیمه دوم به مقدار استقلال گل نزده است. 8 گل این فصل استقلال در دقایق 46 تا 60 به ثمر رسیده است. این بازه، دقایقی است که پرسپولیس هم عملکرد خوبی نداشته است. پرسپولیس در این 15 دقیقه، 2 برابر استقلال گل خورده و نصف استقلال گل زده است.

شانس گلزنی پرسپولیس در کدام دقایق بالاتر است؟

پرسپولیس اگر در 15 دقیقه نخست نیمه دوم مقاومت کند و دروازه اش را بسته نگه دارد، شانس گلزنی در 15 دقیقه بعدی را دارد. در دقایق 61 تا 75 این فصل، هیچ تیمی به مقدار پرسپولیس گل نزده است. پرسپولیس هم در هیچ بازه 15 دقیقه ای به این مقدار گل نزده است. پرسپولیس در این دقایق 9 گل به حریفانش زده که برترین عملکرد یک تیم در بازه ای از دقایق مسابقات این فصل است. البته در آن سمت، استقلالِ لیگ بیست ویکم هیچ گلی در این دقایق نخورده است. استقلال مجموعا در 2 بازی گلی نخورده که هر دو هم به دقایق 15 تا 30 هر نیمه برمی شود. دومین 15 دقیقه ای که موتور گلزنی پرسپولیس خوب کار می نماید، 15 دقیقه پایانی مسابقات است. استقلال هم بیشترین گلش را در همین دقایق خورده است.

عملکرد در استادیوم آزادی

هر دو تیم در این فصل 11 بازی خانگی داشتند که نتایجی مشابه به دست آوردند؛ 9 برد، 2 تساوی و بدون شکست. با کسب این 29 امتیاز، سرخابی های مرکز برترین میزبان های فصل هم هستند. پرسپولیس در بازی های خانگی 6 گل بیشتری زده و 3 گل بیشتری دریافت نموده است. دو تیمی که هر 6 بازی اخیرشان در استادیوم آزادی را پیروز شدند. البته پرسپولیس در دربی رفت مهمان بود و آن مسابقه هم باید به ملاقات هایی اضافه شود که این فصل در استادیوم آزادی برگزار نموده است؛ یک تساوی بدون گل و بدون موقعیت.

فرم 6 بازی اخیر

بعد از تعطیلات نیم فصل، استقلال برترین فرم را بین همه تیم ها داشته است. شاگردان مجیدی 5 برد و یک تساوی کسب کردند. در 6 بازی اخیر، استقلال در هر بازی به طور میانه یک گل زد و مجموعا یک گل خورد. دومین تیمی که در این 6 هفته بیشتر از بقیه روی فرم بوده، پرسپولیس است. شاگردان گل محمدی یکی از 2 باخت فصل شان را در این بازه تجربه کردند، اما با 4 برد و یک تساوی، به طور میانه بیش از 2 امتیاز از هر مسابقه کسب کردند. نکته جالب این 6 هفته این است که پرسپولیس بخاطر اشتباهات دروازه بان هایش 6 برابر استقلال گل خورد، اما به مقدار ای گل زد که تفاضل گلش با استقلال برابر بوده است.

زدن و خوردن گل اول

آمار این فصل پرسپولیس نشان می دهد که استقلال اگر در دربی گل اول را بزند، به خواسته اش می رسد. هر 2 باخت فصل پرسپولیس در شرایطی رقم خورد که گل اول بازی را دریافت کرد. پرسپولیس از 5 مسابقه ای که این فصل گل اول را خورد، 2 شکست و 3 تساوی کسب کرد. استقلال 16 مرتبه گل اول بازی را زده که در 14 بازی، پیروز به حفظ برد شده است. در آن سمت پرسپولیس هم آمار عجیبی دارد؛ 13 برد و 2 تساوی از 15 مسابقه ای که گل اول را زد. استقلال در این فصل فقط در یک بازی گل اول را خورد که آن را هم جبران کرد. نفت آبادان در دقیقه 8 بازی رفت مقابل استقلال گل زده بود که نیم ساعت بعد، آبی ها گل تساوی را زدند.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 2052

به "نقاط ضعف و قوت استقلال و پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاط ضعف و قوت استقلال و پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید