مالچ پاشی در خارج از مناطق حفاظت شده خوزستان انجام می گردد

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران/خوزستان معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: با هماهنگی های اجرا شده ظرف دو سه روز آینده عملیات مالچ پاشی در خارج از مناطق حفاظت شده محیط زیست شروع می گردد.

مالچ پاشی در خارج از مناطق حفاظت شده خوزستان انجام می گردد

عبدالرضا دانایی در گفت وگو با شاتر عکاسی، در مورد برنامه مالچ پاشی در خوزستان اظهار کرد: در حال رایزنی و هماهنگی با سازمان محیط زیست هستیم تا ظرف مدت ساعت 24 یا 48 ساعت آینده کار مالچ پاشی را در اراضی خارج از مناطق حفاظت شده محیط زیست انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در امسال حتی یک متر مالچ پاشی در خوزستان انجام نشده است، اضافه نمود: هماهنگی های لازم برای حمل مالچ به مناطق موردنظر با سازمان محیط زیست صورت گرفته و مالچ در حال حمل به مناطق است اما با توجه به صحبت های مطرح شده در زمینه مسایل زیست محیطی، در امسال تا به امروز کار مالچ پاشی انجام نشده است.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان توضیح داد: بر اساس موافقت نامه های ملی و استانی قرار است کار مالچ پاشی در شهرستان های شوش، دشت آزادگان و اهواز شروع گردد. این کار در اراضی و مناطقی که خارج از مناطق حفاظت شده محیط زیست هستند اجرایی خواهد شد.

دانایی با اشاره به اینکه مالچ پاشی در سطح 8 هزار هکتار اجرایی خواهد شد، گفت: کار مالچ پاشی در دو سطح 5 و 3 هزار هکتاری در اراضی تاییدشده از سوی محیط زیست اجرایی خواهد شد. اگر شرایط اقلیمی و زمان اجازه دهد، همه تعهد 8 هزار هکتار مالچ پاشی را انجام خواهیم داد و در غیر اینصورت به هر میزان که امکان آن باشد، مالچ پاشی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: معمولا عملیات مالچ پاشی باید از آذرماه شروع و در اردیبهشت ماه سال بعد به اتمام برسد اما با توجه به شرایطی که در بحث مجوزهای زیست محیطی به وجود آمد این کار در خوزستان با تاخیر انجام خواهد شد.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با اشاره به اینکه کار مالچ پاشی یک طرح ملی است و در سطح ملی پیگیری می گردد، گفت: این کار قرار است در خارج از مناطق حفاظت شده محیط زیست اجرایی گردد. در این زمینه با هماهنگی های صورت گرفته، مالچ موردنیاز برای مالچ پاشی تامین شده است و مساله ای در این خصوص وجود ندارد.

دانایی گفت: با توجه به اینکه برای مالچ پاشی هماهنگی 100 درصدی با محیط زیست صورت گرفته است، جای نگرانی در مورد مسایل زیست محیطی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 842

به "مالچ پاشی در خارج از مناطق حفاظت شده خوزستان انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالچ پاشی در خارج از مناطق حفاظت شده خوزستان انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید