ماجرای فرار یک شتر باوفا ، حیوانی که پس از 9 ماه به خانه بازگشت

به گزارش شاتر عکاسی، شتری که صاحبانش آن را به یک خانواده در شهری دیگر در فاصله 170 کیلومتری فروخته بودند، بیابان و دشت را به تنهایی پشت سر گذاشت تا وفاداری خود را این گونه به نمایش بگذارد و به خانه پیشین بازگردد.

ماجرای فرار یک شتر باوفا ، حیوانی که پس از 9 ماه به خانه بازگشت

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، این شتر باوفا وقتی فرار کرد و پس از چند روز به صاحبان اصلی خود رسید، بسیار خسته و زخمی بود. حیوان حدود 100 کیلومتر را در مسیری پرخطر راه رفته بود که یک چوپان او را دید و شتر را با خود به خانه برد. بعد با صاحبان فعلی و پیشین حیوان تماس گرفت و به این ترتیب شتر باوفا به خانه اش بازگشت.

یک زوج چینی شتر سالخورده خود را 9 ماه پیش فروخته بودند و هرگز تصور نمی کردند بار دیگر او را ببینند اما شتر که به خانه قدیمی اش در شهر بایانور خو گرفته بود، نتوانست بیش از هشت ماه غم غربت را تاب بیاورد و از دست صاحبان تازه اش گریخت. حیوان 27 ژوئن از مزرعه پرورش شتر بیرون آمد و چند روز پیاپی در خیابان و بیابان و دشت راه رفت. انتها یک چوپان محلی شتر را دید و کوشش کرد صاحب آن را پیدا کند و حیوان را بازگرداند.

وقتی مالک تازه شتر در جریان ماجرا نهاده شد، برای پس دریافت شتر به خانه مرد چوپان رفت اما از آن سو، صاحبان پیشین حیوان هم تحت تاثیر وفاداری و فداکاری شتر خودشان را به محل قرار رساندند تا حیوان را از مالک تازه بخرند. آنها در یک معامله دوسر سود شتر وفادار را با یک شتر دیگر تاخت زدند و یک پارچه هم به گردن حیوان بستند تا نشان دهند این حیوان بخشی از دارایی های خانوادگی شان است.

خبر و داستان بازگشتن این شتر باوفا به گوش و چشم میلیون ها شهروند چینی رسید و در شبکه های اجتماعی غوغا به پا کرد. زوج چینی اعلام کردند قصد دارند این شتر را برای همواره پیش خودشان نگه دارند و اجازه بدهند او در دشت و صحرا برای خودش آزاد و رها باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1094

به "ماجرای فرار یک شتر باوفا ، حیوانی که پس از 9 ماه به خانه بازگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای فرار یک شتر باوفا ، حیوانی که پس از 9 ماه به خانه بازگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید