عربستان کمک به ارتش لبنان را به دوری از حزب الله مشروط کرد!

به گزارش شاتر عکاسی، سفیر عربستان در بیروت در دیدار با فرمانده ارتش لبنان گفت که شرط ریاض برای کمک به ارتش لبنان دور کردن حزب الله است.

عربستان کمک به ارتش لبنان را به دوری از حزب الله مشروط کرد!

به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، منابع اعلام کردند، دیداری میان ژوزف عون، فرمانده ارتش لبنان و ولید البخاری، سفیر عربستان در لبنان به دور از چشم رسانه ها برگزار شد که محور آن پرونده کمک هایی بود که ارتش از کشورهای دوست خواسته است. در این نشست تعدادی از وابسته های نظامی در سفارت های عربی و غیرعربی حضور داشتند.

به گفته منابع، سفیر عربستان به عون گفت که عربستان مانعی نمی بیند که کمک به ارتش لبنان را با روش های مختلف بررسی کند که از جمله این روش ها ازسرگیری بخشی از هدیه ای است که ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه سابق عربستان به ارتش لبنان می داد و روش دیگر حمایت مالی مستقیم از صندوق حمایت از نظامیان است.

اما البخاری در اظهاراتی مداخله جویانه به عون گفت، مسئله ای که مانع این کمک می شود این است که ارتش همچنان پر از حامیان حزب الله است که در فعالیت این موسسه نظامی خلاف اوامر دخالت می کنند. ژوزف عون به او گفت که حزب الله نیرویی در داخل ارتش ندارد و همگان می دانند که حزب الله نمی تواند در فعالیت ارتش یا در تشکیلات افسران و نظامیان دخالت کند. اما مساله ای که تعداد زیادی از جمله طرف های غربی می گویند افسران و نظامیانی هستند که خویشاوندانی در حزب الله دارند. این مساله ای است که در هر خانواده شیعی در لبنان تجاوز از آن سخت است.

اقدام البخاری در راستای دستورات آمریکا به تعدادی از کشورهای عربی و غربی برای حمایت مالی از ارتش لبنان است. آمریکایی ها از هم پیمانانشان می خواهند به ارتش لبنان کمک کنند تا به دولت آمریکا اجازه ممانعت از پیچیدگی هایی را که در کنگره با آن روبرو است بدهد.

عراق روز گذشته 2.4 میلیون دلار به ارتش لبنان اختصاص داد. مراکش نیز پیش از این از کمک های غذایی به ارتش لبنان خبر داده بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1626

به "عربستان کمک به ارتش لبنان را به دوری از حزب الله مشروط کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان کمک به ارتش لبنان را به دوری از حزب الله مشروط کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید