تمهیدات بهداشتی برای برگزاری مراسم نیمه شعبان در مسجد جمکران

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از تمهیدات بهداشتی برای برگزاری مراسم نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران و مسیرهای منتهی به آن اطلاع داد.

تمهیدات بهداشتی برای برگزاری مراسم نیمه شعبان در مسجد جمکران

به گزارش خبرنگاران و بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، حمید انصاری گفت: همزمان با نیمه شعبان و عزیمت جمع زیادی از هموطنان زائر به مسجد جمکران تمهیدات بهداشتی لازم از سوی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم در نظر گرفته شده است.

انصاری درباره استقرار تیم های بهداشت محیط در منطقه گفت: هفت تیم چهار نفره در مسجد جمکران و پنج تیم دونفره در اطراف حرم مطهر و سه تیم دونفره در بین راه (قم تهران، قم کاشان و قم سلفچگان) فعال هستند.

وی اضافه نمود: تاکنون تعداد بازدید از مراکز و اماکن 974 مورد، بازدید از موکب ها و آشپزخانه مرکزی حرم مطهر و مسجد جمکران 93 مورد، نظارت بر پارکینگ ها و سرویس های بهداشتی 44 مورد، بازدید از مخازن آب 40 مورد بوده است.

وی گفت :تعداد 671 مورد کلرسنجی تعداد 10 مورد نمونه برداری از مواد غذایی و تعداد 457 مورد سنجش پرتابل به انجام رسیده است.

انصاری در سرانجام از معدوم سازی 1289 کیلو گرم مواد غذایی فاسد و یا تاریخ گذشته در منطقه و مسیرهای منتهی به این مسجد اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 19 تیر 1398 شناسه مطلب: 191

به "تمهیدات بهداشتی برای برگزاری مراسم نیمه شعبان در مسجد جمکران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات بهداشتی برای برگزاری مراسم نیمه شعبان در مسجد جمکران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید