تزریق انسانی واکسن کرونای رازی تا 3 هفته آینده شروع می گردد

به گزارش شاتر عکاسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از مؤسسه واکسن سازی رازی، تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور آغاز کارآزمایی بالینی واکسن کرونا متعلق به مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به امضای رئیس مؤسسه رازی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران رسید.

تزریق انسانی واکسن کرونای رازی تا 3 هفته آینده شروع می گردد

بر اساس این تفاهم نامه گروهی از محققان دانشگاه علوم پزشکی ایران و بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) فرایند کارآزمایی بالینی واکسن کرونا ساخت مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را انجام خواهند داد.

دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه رازی در حاشیه امضای تفاهم نامه شروع کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس متعلق به مؤسسه رازی، گفت: مطالعات حیوانی این واکسن روی سه حیوان جونده آزمایشگاهی و خرگوش و مطالعات تکمیلی بر روی میمون انجام شد.

وی اضافه کرد: پس از آماده سازی مستندات در مؤسسه رازی و ارسال به سازمان غذا و دارو، این سازمان پس از آنالیز و تأیید مستندات و پروتکل های واکسن کرونای مؤسسه رازی آن را برای آنالیز و اخذ مجوز در اختیار کمیته ملی اخلاق قرار داد و پروتکل این واکسن در کمیته ملی اخلاق تأیید شد.

فلاح مهرآبادی با بیان اینکه کد مجوز کارآزمایی بالینی رازی کوو پارس اخذ شده و در مرحله دریافت مجوز تزریق انسانی است، یادآور شد: پس از تزریق واکسن به انسان، نمونه ها در آزمایشگاه های سازمان غذا و دارو کنترل و با تأیید این سازمان، به نظر می رسد تزریق انسانی این واکسن تا سه هفته آینده شروع گردد.

وی یادآور شد: کارآزمایی بالینی فازهای یک و دو طی چهار تا پنج ماه به سرانجام خواهد رسید و نتایج آن برای صدور اجازه ورود به فاز سه و فراوری انبوه مشخص کننده خواهد بود.

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه رازی، ضمن قدردانی از همکاری های وزارت بهداشت به رغم بروکراسی های اداری، به سختگیری های سازمان غذا و دارو درباره واکسن کرونا اشاره و تاکید نمود: به علت پیچیدگی های ویروس کرونا، پروتکل مدونی تا کنون در جهان برای این واکسن تدوین نشده و بر این اساس سازمان نیز سختگیری های خاص خود را دارد و یکی از دلایل تأخیر چند ماهه در صدور مجوز کمیته اخلاق برای واکسن رازی همین امر بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1472

به "تزریق انسانی واکسن کرونای رازی تا 3 هفته آینده شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق انسانی واکسن کرونای رازی تا 3 هفته آینده شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید