5 نکته مهم از دید مدیرعامل شرکت اپل برای موفقیت فارغ التحصیلان سال 2019

به گزارش شاتر عکاسی، تیم کوک مدیرعامل اپل و یکی از تاثیرگذارترین چهره های این شرکت است که اخیرا در مراسم فارغ التحصیلی دو دانشگاه استنفور و تولین سخنرانی نموده است. او در جریان این سخنرانی مشاوره هایی نیز به فارغ التحصیلان ارائه کرد.

5 نکته مهم از دید مدیرعامل شرکت اپل برای موفقیت فارغ التحصیلان سال 2019

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، سخنرانی های تیم کوک در خصوص پذیرش مسئولیت، داشتن شجاعت برای گوش دادن به نظرات دیگران، دیدن چیزهای مختلف به شکلی متفاوت و ایجاد تاثیری که پس از گذشت زمان به یاد می ماند خلاصه می شد.

مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک، در مراسم فارغ التحصیلی دانشجوان استنفورد از آنان خواست تا از مسائل اخیر که در غول های فن آوری مانند فیس بوک و گوگل در سال های اخیر اتفاق افتاده درس بگیرند. کوک گفت: به تازگی اتفاقاتی اتفاق افتاده که برای فعالان حوزه فناوری تازگی دارد اما ما هر روز شاهد این اتفاقات هستیم. از نقض اطلاعات، تخلف در حریم خصوصی و خبر جعلی تا مسائل محتوا باید به عنوان درس عبرت در نظر گرفته شوند. وی در ادامه به این نکات تاکید نمود:

سازنده باشید

کوک فارغ التحصیلان را به سازندگی تشویق کرد تا سهم پایدار خود در رشد جامعه را تأمین نمایند. رشدی که بعد از گذشت زمان، تفاوت ها را ایجاد خواهند کرد.او گفت: سازندگان وجدانی آسوده دارند و معتقدند که کارشان یک روز بزرگتر از آنها خواهد بود، یعنی بزرگتر از هر فرد.آنها اعتقاد دارند که اثرات آن به نسل ها بستگی دارد و این یک تصادف نیست.

آمادگی داشته باشید

آمادگی یکی دیگر از نکات مهم مشاوره کوک با فارغ التحصیلان استنفورد در سال 2019 است. کوک این درس را با یاری ماجرای واقعی درگذشت استیو جابز و انتخاب خودش بیان نمود و گفت که در سال 2011 و پس از مرگ قریب الوقوع جابز او ناگهان وارد مسئولیتی بزرگ شده اما آمادگی لازم برای مسئولیت پذیری را داشته است.

وقت خود را صرف زندگی دیگران نکنید

کوک یک توصیه کلیشه ای اما مهم داشت و تاکید نمود که بهتر است زمان محدود خود را هدر زندگی دیگران نکنید و خود و نظرات خود را در اولویت بگذارید. او گفت:سعی نکنید اثرات دیگران را تخریب کنید یا ارتقاء دهید. سعی نکنید دائم به فکر دیگران یا نظر دیگران باشید به خودتان بپردازید.

مسئولیت پذیر باشید

کوک صراحتا گفت: اگر می خواهید اعتبار داشته باشید، ابتدا باید یاد بگیرید که مسئولیت پذیر باشید. اگر چه کوک به نام هیچ یک از شرکت های سیلیکون ولی اشاره نکرد اما به نظر می رسید منظور او از عدم مسئولیت پذیری، رفتار شرکت هایی مثل فیس بوک بود.

خطرات جهت را پذیرا باشید

کوک به فارغ التحصیلان دانشگاه تولین گفت: هر کاری که انجام می دهید، بدانید که به هر حال نمی توانید هرگز اشتباه نکنید. اما همزمان سعی کنید دور اندیش باشید و با شناسایی خطرها، راهکار ها را هم بیابید.

منبع: انتخاب
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 243

به "5 نکته مهم از دید مدیرعامل شرکت اپل برای موفقیت فارغ التحصیلان سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نکته مهم از دید مدیرعامل شرکت اپل برای موفقیت فارغ التحصیلان سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید