1300 هکتار جنگل کاری در استان ایلام انجام می گردد

به گزارش شاتر عکاسی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: برابر برنامه ابلاغی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور سال جاری یک هزار و 300 هکتار جنگل کاری در استان ایلام انجام می گردد.

1300 هکتار جنگل کاری در استان ایلام انجام می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از ایلام ، رضا احمدی عصر یکشنبه در بازدید از طرح های جنگل کاری در شهرستان دهلران اظهار کرد: کل جنگل کاری کشور امسال 2 هزار هکتار است که از این اندازه یک هزار و 300 هکتار آن به استان ایلام اختصاص یافته که خوشبختانه در این راستا اقدام بسیار خوبی صورت گرفته است.

وی اضافه نمود: عمده جنگل کاری کشور در امسال در استان ایلام و شهرستان دهلران بوده که 65 درصد جنگل کاری امسال در استان ایلام بوده که عمده کار در شهرستان دهلران است.

احمدی به پتانسیل جنگل کاری در استان ایلام اشاره مرد گفت: خوشبختانه ظرفیت جنگل کاری سبب شده که 50 درصد اعتبارات کشور به استان ایلام اختصاص پیدا کند که نوید بخش توسعه جنگل کاری در استان است

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام ادامه داد: تا سرانجام سال حجم به جای مانده از جنگل کاری و اعتبارات اختصاص یافته در این حوزه در استان اجرایی و هزینه خواهد شد

احمدی گفت: استان ایلام یکی از اصلی ترین و مهمترین قطب های فراوری نهال از لحاظ کمی و کیفی کشور می باشد و نهال های فراوریی استان، متناسب با هر اقلیم و شرایط جغرافیایی منطقه ها کاشت می شوند.

مدیرکل منابع طبیعی توضیح داد: سالانه بیش از پنج میلیون اصله نهال در نهالستان های گرمسیری و سردسیری استان ایلام فراوری می گردد و به صورت رایگان در اختیار گروه ها، انجمن های مردم نهاد، ادارات و اقشار مختلفی که قصد مشارکت در نهال کاری دارند، قرار می گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی اضافه نمود: بلوط، بنه، کنار، زالزالک، کهور، اوکالیپتوس، بادام از جمله مهمترین گونه های جنگلی استان ایلام هستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1978

به "1300 هکتار جنگل کاری در استان ایلام انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1300 هکتار جنگل کاری در استان ایلام انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید