گجتی که گیاه را هوشمندانه پرورش می دهد

به گزارش شاتر عکاسی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، پرورش گیاهان ظریف و حساس کار سختی است. به همین دلیل گروهی از کارآفرینان کره جنوبی روشی آسان تر و البته فناورانه تر برای پرورش آنها ابداع نموده اند.

گجتی که گیاه را هوشمندانه پرورش می دهد

آنها در حقیقت گجتی به نام Bloomengine ابداع نموده اند که به وای فای متصل می شود و مجهز به یک پمپ آب است.

نخست کاربران باید یک تکه کود گیاهی که به شکل صفحه را درون آب قرار دهند تا منبسط شود. در مرحله بعد کود گیاهی منبسط شده در بخش انتهایی گجت قرار می گیرد و دانه گیاه (به انتخاب کاربر) به آن افزوده می شود. سپس آب و کود مایع درون مخزن دستگاه ریخته می شود. قسمت بالایی دستگاه در جای خود قرار می گیرد و زمانبندی آبیاری دستگاه توسط کاربر تعیین می شود.

یک پمپ در مخزن آب را به سیستم قطره افشان راهنمایی می نماید. هر مقدار آبی که در کود گیاهی جذب نمی شود به مخزن برمی شود تا دوباره استفاده شود.

علاوه بر آن یک چراغ ال ای دی به مدت زمانی تعیین در روز به گیاه تابیده می شود. از سوی دیگر یک فن هوا را در گجت به جریان می اندازد. همچنین در صورت تمایل یک دوربین با کیفیت فیلمبرداری HD برای ثبت فرایند رشد گیاه به کار گرفته می شود.

جدول زمانبندی آبیاری و نوردهی به گیاه از طریق یک اپلیکیشن اندروید یا iOS تنظیم می شود. علاوه بر آن هنگامی که گجت با کم آبی روبرو شود، اپلیکیشن همراه آن به کاربر هشدار می دهد.

هنگامی که گیاه رشد کند و قدرتمند شود، از گجت خارج و داخل یک گلدان معمولی قرار داده می شود.

گجت مذکور برای جمع آوری سرمایه تجاری سازی در وب سایت Indiegogo عرضه شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 182

به "گجتی که گیاه را هوشمندانه پرورش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گجتی که گیاه را هوشمندانه پرورش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید