کرونا در بدبینانه ترین سناریو تا کی مهمان مان می ماند؟

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود معتقد است که ویروس نوپدید کروناویروس احتمالا در آغازینه سال نو خورشیدی نیز همچنان مهمان ناخوانده جغرافیای پهناور کشورمان خواهد ماند.

کرونا در بدبینانه ترین سناریو تا کی مهمان مان می ماند؟

دکتر رضا چمن اظهار کرد: در بهترین سناریوی ممکن، چند هفته و در بدترین سناریو چندین ماه برای مقابله با کرونا ویروس در سطح کشور زمان احتیاج است.

وی با بیان اینکه در خوشبینانه ترین حالت، فرایند ابتلا مردم به کروناویروس تا خاتمه اردیبهشت 99 در کشور وجود خواهد داشت ادامه داد: در خوشبینانه ترین حالت دیگر هم تا اواسط فروردین 99، فرایند صعودی ابتلای مردم به کروناویروس ادامه خواهد داشت و بعد از این زمان است که می توان امید داشت، فرایند صعودی کاهش یابد.

این پزشک متخصص با اشاره به مسائل مطرح شده در مورد تاثیر افزایش دما بر تداوم و یا قطع شیوع کووید 19 گفت: با گرم شدن دمای هوا ، احتمال می رود که فرایند افزایش اقشار مردم به کرونا ویروس کاهش یابد

وی فرایند ابتلای شهفرایندان میامی و شاهرود به این بیماری نوپدید را افزایشی ارزیابی و اعلام نمود: فرایند ابتلای اقشار مردم به کرونا در روزهای گذشته در شرق استان صعودی بوده است و از نظر میزان مراجعه و تعداد مبتلایان فرایند رو به رشد است.

رئیس علوم پزشکی شاهرود معتقد است که شرایط آب و هوایی شاهرود و قرار داشتن شاهرود و میامی در چهار راه ارتباطی کشور، رشد تکثیر ویروس کرونا را افزایش داده است.

وی با اشاره به فرایند صعودی مبتلایان از برنامه ریزی برای خدمات دهی به شهفرایندان اطلاع داد و اضافه کرد: در وهله اول 300 تخت بیمارستان امام حسین (ع) برای بیماران کرونا ویروس در نظر گرفته شده بود که تصمیم گرفتیم برای حفظ آمادگی کامل این رقم را به 500 تخت افزایش دهیم.

دکتر چمن یادآوری کرد: اگر فرایند ابتلا به ویروس کرونا در شرق استان افزایش یابد، بیمارستان خاتم نیز برای بیماران مبتلا به کرونا اختصاص خواهد یافت.

وی توضیح داد: تعداد بستری و مراجعه به بیمارستان های شرق استان در ابتدای شیوع کروناویروس به طور متوسط 20 مراجعه در روز بود که این رقم اکنون افزایش یافته است.

وی با اشاره به احتمال فرایند افزایشی مبتلایان به این بیماری نوپدید از سپاه، ارتش و تمامی دستگاه های اجرایی، امکانات خود را برای مقابله با کرونا ویروس در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شاهرود قرار دهند.

مدیر حوزه سلامت شرق استان خواهان افزایش امکانات و تجهیزات تخصصی در بیمارستان های استان شد و با اشاره به خطر همه گیری کووید19 از مسافران خواست: در صورت ورود به این استان از کمربندی های استان عبور نموده و به هیچ عنوان وارد مناطق شهری و روستایی استان نشوند.

رئیس علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه مسئولان استانداری سمنان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا به امروز، از دانشگاه های علوم پزشکی استان سمنان و شاهرود حمایت نموده اضافه کرد: عملکرد مسوولان ارشد استان در برنامه ریزی برای مقابله با شیوع کووید19 قابل دفاع است.

وی با بیان اینکه فرایند ابتلا در شاهرود و پشت بسطام، قابل توجه بوده اعلام نمود: با توجه فرایند افزایش شیوع بیماری، باید برای تامین اقلام بهداشتی کوشش بیشتری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 883

به "کرونا در بدبینانه ترین سناریو تا کی مهمان مان می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در بدبینانه ترین سناریو تا کی مهمان مان می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید