پیشگیری از آسیب های استخوانی در دوران کرونایی با پیاده روی در خانه

به گزارش شاتر عکاسی، دانشیار گروه آموزشی فیزیوتراپی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، نسبت به آسیب های ستون فقرات، پوکی و ضعف استخوان ها در دوران پاندمی کووید 19 هشدار داد و گفت: برای پیشگیری از این آسیب ها تا جایی که مقدور است در منزل یا حیاط خانه پیاده روی و فعالیت های فیزیکی انجام گردد.

پیشگیری از آسیب های استخوانی در دوران کرونایی با پیاده روی در خانه

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، نورالدین کریمی روز سه شنبه در سمینار تخصصی ستون فقرات که به صورت مجازی برگزار گردید، گفت: در شرایط فعلی به دلیل شیوع کووید 19 که بیشتر هموطنان مجبور هستند مدت طولانی در منزل بمانند اعم از دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، کارمندان و همه مشاغل تمام فعالیت های فیزیکی محدود شده و این افراد در فقر فعالیت فیزیکی و ورزشی بسر می برند.

وی اضافه نمود: همچنین افراد سالمند که بیرون رفتنشان از منزل محدود شده است، اینها مستعد آسیب های بیشتر از جمله پوکی استخوان و ضعف استخوان ها هستند که ناشی از بی حرکتی است و بهتر است برای پیشگیری از این آسیب ها تا جایی که مقدور است در منزل یا حیاط خانه یکسری فعالیت های فیزیکی انجام دهند.

وی به تمام گروه های سنی به خصوص سالمندان توصیه کرد: تا حدی که بتوانند داخل آپارتمان یا حیاط خانه راه بروند. این مساله باعث تقویت عضلات، قلب و دستگاه تنفسی می گردد.

کریمی توضیح داد: بهتر است در شرایط فعلی که همه افراد با احتمال ابتلا به کووید 19 روبرو هستند، ظرفیت های ریوی شان را افزایش دهند و عضلات تنفسی و یاری تنفسی شان را تقویت نمایند تا اگر خدایی ننموده دچار این بیماری شدند، عوارض ریوی محدودتر و کمتری را تجربه نمایند و به راحتی این بیماری را پشت سر گذارند.

پیشنهاد این فیزیوتراپیست برای تقویت عضلات تنفسی، انجام تمرین های هوازی مثل ایروبیک، پیاده روی تند و درجا دویدن است که بسیار مفید بوده و علاوه بر تقویت عضلات تنفسی باعث بهبود عملکرد قلبی و ریوی می گردد و اینگونه تمرین ها در روبروه با بیماری کووید می تواند برای فرد مقاومت بیشتری را فراوری و عوارض بیماری را کمتر کند.

کریمی عنوان نمود: به واسطه شیوع کووید 19 زندگی تغییر نموده و گروه های زیادی درگیر تبلت و گوشی های هوشمند هستند که در طولانی مدت به خاطر استفاده زیاد و یک جا نشینی، آسیب جدی به ستون فقرات شیوع پیدا نموده و حتی به دلیل بیرون نرفتن و بهره نگرفتن از نور خورشید زمینه پوکی استخوان فراهم می گردد.

وی گفت: حداقل توصیه به مردم این است که اگر قرار است دو تا سه ساعت برای مطالعه و کار وقت بگذارند، بین فواصل 20 تا 30 دقیقه شرایطشان را تغییر دهند؛ بلند شوند و راه بروند، یکی تا دو ورزش کششی انجام دهند تا فرصتی داده گردد به بافت های دیسک مهره ای کمر و گردن تا دچار آزردگی نشوند.

دانشیار گروه آموزشی فیزیوتراپی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: ورزش های پیشگیری و اصلاح شرایط می تواند از این مسائل پیشگیری کند و می توانند با مراجعه به فیزیوتراپیست از راه دور این خدمات را دریافت نمایند و مشاوره بگیرند خوشبختانه با استفاده از سیستم های مجازی نیازی به مراجعه به مراکز نیست و از راه دور به صورت مجازی هم به صورت صوتی و هم تصویری مردم می توانند هدایت مناسب را دریافت نمایند.

وی همچنین پزشکان و کادر درمانی را به استفاده حدبیشتری و توسعه خدمات پزشکی از راه دور توصیه کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1427

به "پیشگیری از آسیب های استخوانی در دوران کرونایی با پیاده روی در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشگیری از آسیب های استخوانی در دوران کرونایی با پیاده روی در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید