انتها نشست ترامپ و کیم جونگ اون در هانوی ، توافقی حاصل نشد ، کاخ سفید: احتمال برگزاری یک نشست دیگر در آینده وجود دارد

به گزارش شاتر عکاسی، کاخ سفید از عدم حصول توافقی بین ترامپ و اون در جریان مذاکرات امروز (پنج شنبه) و امکان برگزاری نشستی دیگر بین این دو اطلاع داد.

انتها نشست ترامپ و کیم جونگ اون در هانوی ، توافقی حاصل نشد ، کاخ سفید: احتمال برگزاری یک نشست دیگر در آینده وجود دارد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش اسکای نیوز عربی، کاخ سفید بیان کرد توافقی بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جریان نشست امروز (پنج شنبه) در هانوی حاصل نشد.

کاخ سفید اضافه نمود، ترامپ و اون بدون اعلام هیچ گونه توافقی محل نشست خود را ترک کردند و به هتل های به محل اقامت خود بازگشتند.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای گفت، رهبران آمریکا و کره شمالی نشست های بسیار خوب و سازنده ای داشتند و احتمال برگزاری یک نشست دیگر در آینده را مطرح کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: رهبران آمریکا و کره شمالی درباره راه های مختلف برای دستیابی به خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و اهداف مالی مذاکره کردند. در حال حاضر هیچ توافقی حاصل نشده اما تیم های هر دو کشور به دنبال نشستی در آینده هستند.

این در حالی است که اظهارات اولیه این دو مقام امیدوارکننده بوده و حکایت از امکان حصول توافقی در نشست دوم ترامپ و اون داشت.

کیم در آغاز نشست امروز خود گفته بود: اگر آماده ادامه خلع سلاح اتمی در شبه جزیره کره نبودم اینجا در ویتنام با رئیس جمهوری آمریکا دیدار نمی کردم.

او همچنین در جمع خبرنگاران از افتتاح دفتر تماس آمریکا در پیونگ یانگ استقبال کرد.

دونالد ترامپ نیز در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد که کره شمالی می تواند به یک پایگاه قدرت مالی تبدیل گردد و او در این راستا به دنبال یاری به تحقق این امر است.

از زمان اجلاس تاریخی سال پیش آنها پیشرفت کمی در زمینه خلع سلاح اتمی کره شمالی به دست آمد و چشم ها برای یافتن اثری از پیشرفت در این زمینه به مذاکرات در هانوی دوخته شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا گفته، برای دستیابی به توافق با پیونگ یانگ عجله ای ندارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 464

به "انتها نشست ترامپ و کیم جونگ اون در هانوی ، توافقی حاصل نشد ، کاخ سفید: احتمال برگزاری یک نشست دیگر در آینده وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتها نشست ترامپ و کیم جونگ اون در هانوی ، توافقی حاصل نشد ، کاخ سفید: احتمال برگزاری یک نشست دیگر در آینده وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید