واکسن ضد آلرژی گربه ساخته شد

به گزارش شاتر عکاسی، آزمایشات اجرا شده روی جانوران که 54 گربه در آن شرکت داشتند تأثیر مثبت این واکسن را مورد تأیید قرار داد. این واکسن بی خطر است. در گربه هایی که این واکسن به آن ها زده شده بود فراوری پروتئین آلرژی زا بمراتب کمتر بود.

واکسن ضد آلرژی گربه ساخته شد

حساسیت نسبت به گربه یکی از رایج ترین حساسیت هاست. این حساسیت دومین حساسیت رایج در بین مردم است. در اروپای غربی 10 درصد ساکنان از آن رنج می برند. متخصصان ایمونولوژی از دانشگاه زوریخ سوئیس واکسنی برای گربه ها ساخته اند که پروتئین آلرژی زای Fel d1 را از بین می برد. بدین ترتیب این واکسن باعث کاهش شدت علایم حساسیت در صاحبان گربه ها خواهد شد.

گروه تحقیقاتی به ریاست توماس کاندیت در سال 2013 طراحی واکسن HypoCatTM را اعلام کردند که قادر است علایم حساسیت را کاهش داده و حتی بطور کامل از بروز آن ها جلوگیری کند.

آزمایشات صورت گرفته روی جانوران که 54 گربه در آن شرکت داشتند تأثیر مثبت این واکسن را مورد تأیید قرار داد. این واکسن بی خطر است. در گربه هایی که این واکسن به آن ها زده شده بود فراوری پروتئین آلرژی زا بمراتب کمتر بود.

گربه ها دچار هیچگونه عوارض جانبی نشدند. اگر تمام آزمایشات مثبت باشند در سال 2020 این واکسن ضد آلرژی گربه وارد بازار خواهد شد.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 313

به "واکسن ضد آلرژی گربه ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ضد آلرژی گربه ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید