هشدار تازه اروپا به بریتانیا درباره شکست توافق تجاری

به گزارش شاتر عکاسی، ایرنا نوشت: اورسلا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا به کوشش بریتانیا برای تحقق برگزیت اشاره نمود و گفت: در صورتی که دو طرف نتوانند تا سرانجام سال آینده میلادی (2020) به توافق تجاری دست یابند، لندن بیشتر از اتحادیه اروپا متضرر خواهد شد.

هشدار تازه اروپا به بریتانیا درباره شکست توافق تجاری

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فون در لاین امروز چهارشنبه(27 آذر) در مجلس اروپا گفت: مهلت معین شده چالشی جدی برای اتحادیه اروپاست که دسامبر 2020 (آذر 99) به انتها می رسد.

انگلیس این مهلت را آخرین فرصت دستیابی به توافقی جدید با اتحادیه اروپا معین نموده و بسیار امیدوار است قرار دادن دوباره اتحادیه اروپا در شرایط برگزیت سخت، بروکسل را وادار کند تا به سرعت توافق تجاری جدید را امضا کند.

فون درلاین در این رابطه گفت: جدول زمانی معین شده از سوی بریتانیا زمان اندکی را برای ما باقی می گذارد. در صورتی که نتوانیم به توافقی تا انتها سال 2020 دست یابیم بار دیگر با شرایط سخت روبرو خواهیم شد.

وی اضافه کرد: این مساله آشکارا به منافع ما آسیب می زند اما بیشتر از ما، به منافع بریتانیا لطمه وارد خواهد نمود زیرا اتحادیه اروپا همچنان از منافع بازار مشترک، اتحادیه گمرکی و 70 توافق بین المللی امضا شده با شرکای تجاری اش بهره مند خواهد بود.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس دیروز (سه شنبه) در نخستین نطق مجلسی خود پس از کسب پیروزی در انتخابات سراسری این کشور، توافق جنجالی درباره چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا روز آدینه (29 آذر) به رأی نمایندگان مجلس عوام گذاشته خواهد شد.

جانسون برای خروج از بن بست برگزیت، برگزاری انتخابات سراسری زودهنگام را پیشنهاد کرد که در نتیجه آن، حزب محافظه کار به رهبری او پیروز به کسب اکثریت مطلق کرسی های مجلس شد.

او پس از اعلام پیروزی حزبش در انتخابات مجلسی، توضیح داد که خروج این کشور از اتحادیه اروپا موضوعی غیرقابل بحث است و دولتش با در اختیار داشتن اکثریت مطلق کرسی های مجلس، این کشور را در موعد 31 ژانویه (11 بهمن) از اتحادیه اروپا خارج می نماید.

رئیس کمیسیون اروپا در واکنش به پیروزی جانسون درباره تصویب هر چه سریع تر توافق برگزیت در مجلس این کشور ابراز امیدواری کرد تا گام بعدی برای انجام مذاکرات تجاری میان دو طرف برداشته گردد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 598

به "هشدار تازه اروپا به بریتانیا درباره شکست توافق تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار تازه اروپا به بریتانیا درباره شکست توافق تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید