نامه 53 عضو ارشد حزب دموکرات به بایدن؛ لغو تحریم ها را امتیازدادن به ایران قلمداد نکنید

به گزارش شاتر عکاسی، بیش از 50 نفر از اعضای ارشد حزب دموکرات آمریکا طی نامه ای به رئیس جمهور این کشور تأکید کردند که لغو تحریم های یکجانبه دولت قبلی علیه ایران نه تنها به معنای امتیازدادن به ایران نیست، بلکه به احیای اعتبار ازدست رفته و تقویت امنیت آمریکا کمک می کند.

نامه 53 عضو ارشد حزب دموکرات به بایدن؛ لغو تحریم ها را امتیازدادن به ایران قلمداد نکنید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری هیل، 50 نفر از اعضای ارشد حزب دموکرات از جمله رهبران ایالتی، اعضای کمیته ملی این حزب و تنی چند از نمایندگان دموکرات کنگره طی نامه ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از احیای برجام و لغو تحریم هایی که در دوران ترامپ علیه ایران وضع شده است، حمایت کردند.

اعضای ارشد حزب دموکرات در نامه خود خطاب به بایدن که نسخه اولیه آن به دست پایگاه خبری هیل رسیده است، تأکید کردند: لغو تحریم های توأم با سوء نیت ترامپ علیه ایران که آشکارا به منظور تقریباً غیرممکن شدن بازگشت به برجام وضع شده است، نباید به عنوان امتیاز دادن به ایران قلمداد شود، بلکه باید آن را به عنوان تلاشی برای احیای اعتبار ایالات متحده و ارتقای امنیت کشور قلمداد کرد.

در ادامه این نامه تصریح شده است: ما از شما [جو بایدن] می خواهیم که تسلیم فشارهای طرفداران رویکرد شکست خورده ترامپ در قبال ایران نشوید. آنچه ما از اثرات خالص این سیاست مشاهده کرده ایم، بزرگتر شدن برنامه هسته ای ایران و افزایش خطر درگیری با این کشور است.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1700

به "نامه 53 عضو ارشد حزب دموکرات به بایدن؛ لغو تحریم ها را امتیازدادن به ایران قلمداد نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه 53 عضو ارشد حزب دموکرات به بایدن؛ لغو تحریم ها را امتیازدادن به ایران قلمداد نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید