محرومیت دستیاران رشته آسیب شناسی از شرکت در آزمون ارتقاء برطرف شد

به گزارش شاتر عکاسی، در جلسه کمیسیون موارد خاص حسب درخواست معاونت آموزشی وزارت بهداشت و دستور وزیر بهداشت مصوبه قبلی این کمیسیون در خصوص دستیاران آسیب شناسی که از آزمون ارتقا محروم گردیده بودند، لغو شد و امکان شرکت همزمان این دستیاران در آزمون ارتقاء و گواهینامه فراهم گردیده است.

محرومیت دستیاران رشته آسیب شناسی از شرکت در آزمون ارتقاء برطرف شد

به گزارش شاتر عکاسی، معاونت آموزشی وزارت بهداشت طی مکاتبه ای از وزیر بهداشت، برطرف محرومیت دستیاران رشته آسیب شناسی برای شرکت در آزمون دستیاری را درخواست کرد. در این نامه آمده است: در سال گذشته به واسطه سیاست های نوین نظام سلامت در خصوص خدمات آزمایشگاهی و ضرورت بازتعریف نقش متخصصان پاتولوژی و متخصصان علوم آزمایشگاهی در نظام جامع خدمات آزمایشگاهی، اعتراضاتی در برخی دانشگاه های علوم پزشکی بروز کرد. به دنبال این اعتراضات و مشکلاتی که برای دستیاران رشته پاتولوژی در چند دانشگاه پیش آمد، تعدادی از دستیاران این رشته از شرکت در آزمون ارتقای سالیانه محروم شدند.

ولیکن با توجه به گذشت مدت زمان حدود یک سال از این وقایع، مراجعات متعددی به این حوزه از سوی پیشکسوتان رشته پاتولوژی، اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی و دستیاران این رشته صورت پذیرفت، مبنی بر این که اعتراضات پیش آمده عموماً ناشی از تحریکات احساسی و بدون غرض بوده و جامعه پاتولوژی اعم از متخصصان، اساتید و دستیاران از این پس آماده هرگونه همکاری در تدوین و استقرار سیاست های نظام سلامت در زمینه خدمات جامع آزمایشگاهی خواهند بود.

در امسال، تعدادی از دستیارانی که سال گذشته به واسطه شرکت در اعتراضات از شرکت در آزمون ارتقا محروم گردیده بودند، تقاضا دارند که اجازه آزمون ارتقای همزمان و آزمون گواهینامه برای ایشان صادر گردد.

با توجه به مراجعات مکرر پیشکسوتان پاتولوژی و همچنین ابراز پشیمانی این گروه از دستیاران و باتوجه به رویکرد مبتنی بر رأفت اسلامی حضرتعالی، خواهشمند است در خصوص لغو محرومیت این دستیاران و اجازه شرکت در آزمون های ارتقا و گواهینامه، عنایات و دستورات لازم را مبذول فرمایید.

وزیر بهداشت در هامش این نامه مرقوم کرد: ضمن ابراز تاسف از مشکلاتی که سال گذشته عده ای با اغراض مشخصی برای کشور، جامعه پزشکی و این رشته ارزشمند بسیار مهم در طب عمومی و تخصصی و نیز برای تعدادی از دستیاران رشته پاتولوژی بوجود آورده اند، نظر به مطالب مورد اشاره جنابعالی لازم است در اسرع وقت کمیسیون موارد خاص آموزشی تشکیل گردیده و نهایت مساعدت قانونی را نسبت به نامبردگان مبذول دارد.

بر این اساس کمیسیون موارد خاص آموزشی در تاریخ 12 شهریور 97 برگزار و مصوبه این کمیسیون بدین توضیح به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شد: در تاریخ 12/6/97 جلسه کمیسیون موارد خاص تشکیل و حسب درخواست معاون آموزشی و دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصوبه قبلی کمیسیون موارد خاص در خصوص دستیاران آسیب شناسی لغو و با لحاظ سوابق آموزشی سال قبل مقرر شد با احتساب شرکت همزمان در آزمون ارتقاء و گواهینامه دستیاران آسیب شناسی که با رعایت سایر مقررات تا سرانجام امسال دوره تحصیلی آنها سرانجام می یابد، موافقت گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آذر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 32

به "محرومیت دستیاران رشته آسیب شناسی از شرکت در آزمون ارتقاء برطرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت دستیاران رشته آسیب شناسی از شرکت در آزمون ارتقاء برطرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید