عکس جنجالی عضو داعش با سرباز گمنام یونان در آتن

به گزارش شاتر عکاسی، عکس یادگاری یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در مرکز شهر آتن و در مقابل مجلس این کشور با سرباز گمنام، جنجال خبری در یونان به راه انداخته و باعث نگرانی مسئولان امنیتی وشهروندان این کشور شده است.

عکس جنجالی عضو داعش با سرباز گمنام یونان در آتن

به گزارش ایرنا، شبکه تلویزیون خصوصی اسکای یونان با نشان دادن تصویر یکی از اعضای گروه تروریستی داعش که در حال عکس دریافت در کنار سرباز گمنام در مقابل مجلس در آتن است، گزارش داد: احتمالاً این دسته افراد به عنوان پناهجو در یونان زیاد هستند و باید مسئولان امنیتی دقت لازم را برای جلوگیری از ورود آنان به کشور بکار گیرند.

مانوس ممکاراکیس رییس بخش مبارزه با تروریسم یونان دراین باره گفت: حضور این فرد و تفریح و گردش وی در اصلی ترین مرکز شهر آتن و در مقابل مجلس، باعث نگرانی است و باید تدابیر امنیتی شدیدی برای ورود این دسته از افراد بکار گرفته گردد.

وی ادامه داد:این فرد سال 2018 میلادی برای دیدن پسر عموی خود به یونان آمده و به شهر کموتینی واقع در شمال یونان سفر و پس از مدت کوتاهی برای جنگ مجدداً به سوریه برگشته است.

وی درادامه توضیح داد:درهمین سال نیز یکی دیگر از اعضای گروه ترویستی داعش به یونان سفر نموده بود که با همکاری همسر این تروریست، وی شناسایی و در شمال یونان دستگیر شد.

این کارشناس امور امنیتی توضیح داد:در میان پناهجویانی که به یونان سفر می نمایند، افراد تروریست نیز حضور دارند که باید با هوشیاری کامل و با توجه به اینکه این دسته از افراد در کشورهای دیگر دست به اقدامات تروریستی زده اند، با آنان مقابله کنیم.

ممکاراکیس درادامه توضیح داد:این اواخر ورود پناهجویان به کشور بشدت افزایش یافته بطوریکه طی سه ماه گذشته 48 هزار پناهجو از مرزهای ترکیه وارد خاک یونان شده اند که این خطراتی را در پی دارد.

این کارشناس امنیتی درادامه به این شبکه تلویزیونی گفت: با شدت دریافت حملات ترکیه به شمال و شمال شرق سوریه، این خطر چندین برابر شده است و احتمال سرازیر شدن پناهجویان دیگری نیز وجود دارد بطوریکه گفته می گردد بر اثر حملات ارتش ترکیه به شمال سوریه و مناطق کردنشین این کشور، تاکنون بیش از 80 هزار نفر از آنان خانه و کاشانه خود را ترک و در جستجوی سر پناهی در دیگر نقاط هستند.

بر اساس گزارش این شبکه، قاچاقچیان برای انتقال هر نفر به یونان مبلغ 3 هزار یورو دریافت می نمایند.

یونان به سبب قرار دریافت در شرق اروپا و در همسایگی ترکیه به مهمترین مقصد مهاجران و پناهجویان برای رفتن به کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 477

به "عکس جنجالی عضو داعش با سرباز گمنام یونان در آتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس جنجالی عضو داعش با سرباز گمنام یونان در آتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید