شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس ، پنجره کلاس ها باز باشد و دانش آموزان با لباس گرم بیایند

به گزارش شاتر عکاسی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ضمن تشریح شرایط لازم در مدارس برای بازگشایی، گفت: اگر برای کلاس های حضوری مدارس سخت گیری کنیم، بهتر از این است که کار را شروع کنیم، اما بعد خدایی نکرده مجددا با بیماری آن را تعطیل کنیم.

شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس ، پنجره کلاس ها باز باشد و دانش آموزان با لباس گرم بیایند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهندس محسن فرهادی درباره شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس، گفت: مهمترین شرط این است که کلیه کارکنان مدرسه، نسبت به واکسینه کردن خودشان اقدام کنند و اگر فردی به دلایل غیرموجه نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام نکند، لازم است که هر 72 ساعت یکبار PCR آزمایشگاهی را به مسئول مدرسه ارائه کند.

وی افزود: همچنین تمام دانش آموزان 12 سال به بالا که اکنون در چرخه واکسیناسیون کشور قرار دارند، باید واکسینه شوند. در هر کلاس هم فضای چهار متر مربع را برای هر دانش آموز نیاز داریم و این فضا باید به گونه ای چیدمان شود که یک ونیم تا دو متر فاصله بین دانش آموزان از یکدیگر و دانش آموزان از معلمین باشد.

فرهادی ادامه داد: نکته دیگر این است که در تمام طول ساعت آموزش ماسک باید هم به صورت کارکنان و هم دانش آموزان باشد. در زنگ های تفریح باید تمهیداتی دیده شود که فاصله یک ونیم تا دو متری میان دانش آموزان حفظ شود. از ورزش های پربرخورد در حیاط مدرسه جلوگیری شود. از همه مهمتر اینکه در طول مدت حضور در کلاس تهویه مناسب و تامین هوای تازه باید فراهم باشد؛ بنابراین باید پنجره ها و در کلاس باز باشد.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، گفت: با شروع فصل سرما باید به دانش آموزان اعلام کنیم که با لباس کامل و گرم بیایند. رعایت این شرایط و تامین زیرساخت لازم برای آن، طبیعتا اجازه نمی دهد که تمام دانش آموزان یک کلاس باهم در یک کلاس حضوری باشند. طبیعتا این کلاس ها خرد می شود و تعداد نفرات کمتری حاضر خواهند شد؛ بنابراین باید یکسری از دروس را حضوری برگزار کرد.

فرهادی تاکید کرد: اگر برای کلاس های حضوری مدارس سخت گیری کنیم، بهتر از این است که کار را شروع کنیم، اما بعد خدایی نکرده با بیماری مجددا آن را تعطیل کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آذر 1400 بروزرسانی: 6 آذر 1400 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1884

به "شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس ، پنجره کلاس ها باز باشد و دانش آموزان با لباس گرم بیایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط وزارت بهداشت برای بازگشایی مدارس ، پنجره کلاس ها باز باشد و دانش آموزان با لباس گرم بیایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید