سندرز کماکان پیشتاز دموکرات ها در نظرسنجی های پیش از انتخابات

به گزارش شاتر عکاسی، افکارسنجی های مختلف در آمریکا نشان می دهد سناتور 78 ساله آمریکایی همچنان در جمع نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 پیشتاز است.

سندرز کماکان پیشتاز دموکرات ها در نظرسنجی های پیش از انتخابات

به گزارش گروه سیاسی شاتر عکاسی، نظرسنجی های جدیدی که این روزها درباره محبوبیت نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا برگزار می گردد، نشان از پیشتازی سناتور برنی سندرز دارد.

پیمایش دانشگاه ماساچوست در لووِل نشان می دهد سندرز توانسته با جلب نظر افکار عمومی، فاصله هشت درصدی با دیگر نامزدهای دموکرات در انتخابات درون حزبی در ایالت کالیفرنیا ایجاد کند.

به نوشته پایگاه خبری هیل، در حالی که کمتر از دو هفته تا مرحله بعدی انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت کالیفرنیا باقی مانده، طبق این نظرسنجی سندرز هم اکنون حائز رأی 24 درصدی در این ایالت است.

رتبه های بعدی این نظرسنجی به سناتور الیزابت وارن با 16 درصد، جو بایدن با 13 درصد، پیت بوته جج و مایک بلومبرگ با 12 درصد اختصاص دارد. نامزدهای دموکرات برای کسب رأی وکلای ایالتی در کالیفرنیا باید حداقل 15 درصد از کل رأی عمومی این ایالت را داشته باشند.

نظرسنجی دیگری که توسط مؤسسه مورنینگ کانسالت صورت گرفته، می گوید بعد از مناظره نامزدهای دموکرات در لاس وگاس، محبوبیت سندرز و وارن افزایش پیدا کرد اما بلومبرگ (که به تازگی به رتبه دوم نامزدهای محبوب دموکرات رسیده بود) شاهد کاهش رأی خود بود.

بر این اساس، سندرز با افزایش دو درصدی، اکنون با 30 درصد رأی رتبه اول بلامنازع در مرحله سوم انتخابات درون حزبی در ایالت نوادا (که روز شنبه برگزار می گردد) را در اختیار دارد.

بعد از سندرز، بایدن با 19 درصد و بدون تغییر نسبت به نظرسنجی پیش از مناظره، در رتبه دوم ایستاده است. بلومبرگ با کاهش سه درصدی، با 17 درصد رأی به رتبه سوم سقوط کرد.

طبق نتایج این نظرسنجی، وارن با 12 درصد، بوته جج با 11 درصد و اِیمی کلوبوچار با 5 درصد در رتبه های بعدی انتخاب نوادا قرار دارند.

همچنین آنالیز های پایگاه تحلیلی-تحقیقی رییِل کلییِر پالتیکس نشان می دهد که سندرز از هشت نظرسنجی که در دو ماه اول سال 2020 برگزار شده، در هفت مورد از آنها پیشتاز است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 822

به "سندرز کماکان پیشتاز دموکرات ها در نظرسنجی های پیش از انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز کماکان پیشتاز دموکرات ها در نظرسنجی های پیش از انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید