رهبر جهادی افغانستان: آمریکا باید از کشور ما برود

به گزارش شاتر عکاسی، رهبر بانفوذ جهادی در غرب افغانستان و وزیر پیشین انرژی و آب در سخنرانی خود در مراسم گرامی داشت سالروز خروج نیروهای شوروی تاکید نمود آمریکا باید از افغانستان برود.

رهبر جهادی افغانستان: آمریکا باید از کشور ما برود

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان شاتر عکاسی، محمد اسماعیل خان رهبر با نفوذ جهادی در غرب افغانستان و وزیر پیشین انرژی و آب این کشور در سخنرانی خود در مراسم گرامی داشت سالروز خروج نیروهای شوروی خواستار خروج آمریکا از افغانستان شد.

وی که در میان صدها تن از فرماندهان جهادی، علمای دینی و مردم سخنرانی می کرد، گفت: امروز در حالی از سالروز خروج مفتضحانه قوای متجاوز روس تجلیل می کنیم که در آستانه خروج نیروهای خارجی حاضر در افغانستان هستیم.

محمد اسماعیل خان افزود: اگر کسی قصد دوستی با مردم افغانستان را دارد باید به وسیله مراجع ملی و بین المللی دوستی اش را ادامه دهد و نه به وسیله قوای نظامی و توپ و تانک ها.

وی ادانه داد: دوستی با مردم افغانستان به وسیله حضور قوای نظامی و پرواز هواپیماهای جنگی بر فراز آسمان کشورمان ممکن نیست و این دوستی اگر صادق است، باید در بیرون از افغانستان انجام گردد.

این رهبر سیاسی و جهادی گفت: مردم افغانستان دارای روحیه مقابله با متجاوز هستند و این را می بایستی همگی بدانند که هیچ ابرقدرتی نتوانسته در این خاک این کشور باقی بماند.

وی توضیح داد: قوای خارجی حاضر در افغانستان هم باید بروند که البته خواهند رفت.

وزیر پیشین انرژی و آب افغانستان خطاب به طالبان گفت: دست از جنگ بردارید و خانمان سوزی مردم افغانستان در 25 سال گذشته را انتها دهید.

وی با بیان اینکه جنگ در افغانستان یک جنگ تحمیلی است، خاطر نشان کرد: امید است آمریکا با صداقت در تفاهمنامه خود با طالبان، صلح و ثبات دائمی را در کشور به وجود آورد.

این در حالی است که آمریکا و طالبان اعلام کردند به توافقی برای انتها جنگ در افغانستان دست یافته و بزودی بخش اول آن یعنی کاهش خشونت در این کشور اجرا خواهد شد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 789

به "رهبر جهادی افغانستان: آمریکا باید از کشور ما برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر جهادی افغانستان: آمریکا باید از کشور ما برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید