رمدیسیور در درمان کرونا شکست خورد

به گزارش شاتر عکاسی، رمدیسیور دارویی که تصور می شد بهترین درمان احتمالی برای کووید19 باشد، در نخستین آزمایش بالینی خود شکست خورده و هیچ تاثیری در درمان بیماری نداشته است.

رمدیسیور در درمان کرونا شکست خورد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی شاتر عکاسی به نقل از دیلی میل، رمدیسیور دارویی که تصور می شد بهترین درمان احتمالی برای کووید19 باشد، در نخستین آزمایش بالینی خود شکست خورده و هیچ تاثیری در درمان بیماری نداشته است.

در یک آزمایش با حضور 237 شرکت کننده، رمدیسیور بررسی شد. برخی از شرکت کنندگان این دارو را دریافت و برخی دیگر آن را دریافت نکردند و نتیجه پژوهش نشان داد این دارو کارآمد نیست. همچنین این آزمایش به دلیل عوارض جانبی در مراحل اولیه متوقف شد.

ذخایر این داور که توسط شرکت آمریکایی گیلیاد توسعه یافته در حال حاضر به میزان قابل توجهی کاهش یافته، زیرا تصور می شد رمدیسیور می تواند در درمان و کنترل کرونا مؤثر باشد.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت نوشته شده است: Remdesivir نه باعث بهبود شرایط بیماران کرونایی و نه کاهش حضور ویروس در رگ های خونی آنها می شود.

اخبار مربوط به شکست این دارو در مخزن اطلاعاتی آزمایش های کلینیکی وب سایت سازمان جهانی بهداشت منتشر شده بود، اما بعدا حذف شد. سخنگوی این سازمان گفت گزارش مذکور تصادفی و زودتر از حد معمول منتشر شده است.

شرکت گیلیاد در حال انکار گزارشی است مبنی بر اینکه داروی ضد ویروسی آن در کمک به بیماران مبتلا به موارد شدید ویروس کرونا نتوانسته است کمک کند.

گیلیاد که یک شرکت داروسازی و بیوتکنولوژی آمریکایی است، در زمینه پژوهش، توسعه و تولید انواع داروهای شیمیایی تجهیزات پزشکی و انواع پیش داروها فعالیت می کند و رمدیسیور را برای مقابله با ابولا ساخته بود.

یک تحلیگر معتقد است، هنوز به مطالعات بیشتری نیاز است تا تأثیر این دارو تکذیب شود.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1012

به "رمدیسیور در درمان کرونا شکست خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمدیسیور در درمان کرونا شکست خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید