دولت اسلام آباد از مذاکرات پیروز با احزاب اپوزیسیون خبر داد

به گزارش شاتر عکاسی، وزیر کشور پاکستان بیان نمود: مذاکرات ما با احزاب اپوزیسیون به نتیجه رسیده و تظاهرات اعتراض آمیز در چارچوب مشخص برگزار خواهد شد.

دولت اسلام آباد از مذاکرات پیروز با احزاب اپوزیسیون خبر داد

به گزارش دفتر منطقه ای شاتر عکاسی به نقل از اکسپرس نیوز، پرویز خَتَک وزیر کشور پاکستان اعلام کرد:ما با احزاب اپوزیسیون در مورد نحوه برگزاری اعتراضات به توافق رسیدیم.

وی شرح داد: طبق توافق به عمل آمده احزاب اپوزیسیون تظاهرات خود را در اسلام آباد برگزار خواهند کرد ولی حق ورود به منطقه ویژه ساختمان های دولتی را ندارند.

پرویز ختک گفت: در مقابل دولت اسلام آباد نیز متعهد می شود که مانعی پیش راه تظاهرات کنندگان قرار ندهد و تمام کانتینرهای سد راستا را بردارد.

وزیر کشور پاکستان اضافه کرد: معترضین می توانند وسایل ضروری و حتی خورد و خوراک خود را نیز همراه داشته باشند و ما مانع ورود تریلی های حمل غذا نخواهیم شد.

عضو ارشد حزب تحریک انصاف گفت: مسئولین حزب جمعیت علمای اسلام متعهد شده اند که تظاهرات خود را با آرامش انجام دهند و به ساختمان ها و اموال مردم آسیبی نرسانند.

وی گفت: ما مدعی داشتن یک حکومت جمهوری هستیم و طبیعی است که احزاب اپوزیسیون بخواهند تظاهرات برگزار کنند و علیه دولت موضع بگیرند ولی هیچ کس حق گذر از قانون اساسی را ندارد.

ختک اضافه کرد: اپوزیسیون حق درخواست استعفای نخست وزیر را نیز ندارد و دولت اسلام آباد پس از تظاهرات نیز مانند گذشته به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

این درحالی است که پیش از فضل الرحمانرئیس حزب جمعیت علمای اسلام مدعی شده بود تنها استعفای عمران خان می تواند مانع برگزاری تظاهرات توسط او و حزبش شود.

قرار است امروز اعتراضات حزب جمعیت علمای اسلام از شهر کراچی آغاز شود و تا چند روز دیگر معترضین وارد اسلام آباد شوند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 525

به "دولت اسلام آباد از مذاکرات پیروز با احزاب اپوزیسیون خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت اسلام آباد از مذاکرات پیروز با احزاب اپوزیسیون خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید