خط حزب الله منتشر کرد؛ اطلاعات جدید از اقدامات رهبر انقلاب در خصوص ماجرای بنزین

به گزارش شاتر عکاسی، هفته نامه خط حزب الله در دویست و سیزدهمین شماره خود، برای اولین بار، اطلاعات جدیدی از اقدامات رهبر انقلاب در مواجهه با آشوب های اخیر را منتشر کرد

خط حزب الله منتشر کرد؛ اطلاعات جدید از اقدامات رهبر انقلاب در خصوص ماجرای بنزین

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از فارس، هفته نامه خط حزب الله در دویست و سیزدهمین شماره خود، طی گزارشی با عنوان هفت صبح آشوببرای اولین بار، اطلاعات جدیدی از اقدامات رهبر انقلاب در مواجهه با آشوب های اخیر را منتشر کرد و با اشاره به محورهای زیر نوشت:

- نظر رهبر انقلاب درباره طرح سهمیه بندی بنزین

- پیغام محرمانه رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس

- پاسخ رهبر انقلاب به دلسوزانی که ایشان را از موضع گیری نهی نموده بودند

- مهم ترین دلیلی که رهبر انقلاب، بلافاصله وارد میدان شدند

آذرماه سال گذشته، رهبر انقلاب با اطلاع از نقشه آشوبی که برای ایران طراحی شده، چنین فرموده بودند: اینکه اینها گفتند در سال 97 ما چنین می کنیم، چنان می کنیم، و نقشه هایی را برای جمهوری اسلامی ابراز کردند - یعنی در واقع نقشه شان لو رفت- این ممکن است فریب باشد؛ ممکن است جنجال را برای سال 97 بنمایند، نقشه را برای سال 98 بکشند. پیش بینی رهبر انقلاب درست از آب درآمد و این بار به بهانه اعتراض به سهمیه بندی بنزین، بار دیگر پروژه آشوب در کشور کلید خورد.

  • پیغام رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس

عصر روز شنبه، با گسترش آشوب ها در شهرهای مختلف، جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی مبتنی بر وظائفی که در اصل 176 قانون اساسی برای آن در نظر گرفته شده است، جهت تصمیم گیری درباره این موضوع برگزار گردید. در جلسه شورا، همه اعضا متفق القول بر این نظر بودند حالا که این طرح کلید خورده، باید اجرا گردد، وگرنه عقب نشینی از این موضع، شدیدتر شدن آشوب ها و ناامنی ها را به دنبال خواهد داشت. اما قانع کردن نمایندگان مجلس در این شرایط، فراتر از توان رئیس مجلس بود، برای همین، نظر اعضای شورای عالی امنیت ملی این بود که باید برای حل این موضوع، باید از رهبر انقلاب یاری گرفته گردد.

صبح روز یکشنبه، جلسه غیرعلنی مجلس برای تصمیم گیری درباره طرح سهمیه بندی بنزین برگزار گردید. آقای لاریجانی، رئیس مجلس، در حالی به سمتِ بهارستان رفت که پیغامی کوتاه، از رهبر انقلاب برای نمایندگان دارد: پیرو اظهارنظر برخی از نمایندگان محترم در باب مصوبه اخیر سران قوا، ضروری است به حضرات محترم نمایندگان گفته گردد مقتضی است که هرگونه اقدامی درخصوص این مصوبه در مجلس در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی باشد و از آن تخطی نگردد و شرایط حساس کشور مورد توجه قرار گیرد. توفیقات آنان را از خداوند متعال خواستارم. وقتی پیغام رهبر انقلاب در مجلس خوانده شد، مجلس آرام شد.

  • نظر رهبر انقلاب درباره طرح سهمیه بندی بنزین

صبح همان روز اما رهبر انقلاب بنا به رسم همیشگی، درس خارج فقه خود را در ساعت 6:45 دقیقه صبح برگزار نموده و درباره اتفاقات اخیر فرمودند: بنده در این قضیّه سررشته ندارم، یعنی تخصّص این کار را ندارم، به آقایان هم گفتم -چون نظرات کارشناس ها هم در این قضیّه بنزین مختلف است، برخی ها آن را لازم و واجب می دانند، برخی ها مضر می دانند؛ بنابراین من هم که صاحبنظر نیستم... لکن اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند من حمایت می کنم... سران قوایند، نشسته اند با پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفته اند، باید عمل بگردد به آن تصمیم.

پیش از این البته رهبر انقلاب به صورت مکتوب نیز نظر خود درباره این موضوع را به سران سه قوه گفته بودند. در بخشی از جلسه چهلم شورای عالی هماهنگی سه قوه به تاریخ 30/6/98، بدون تعیین شدن زمان اجرای این طرح، بحث بر سر اصلاح قیمت حامل های انرژی شد و در بندهای الف و ب صورتجلسه این تاریخ، مصوب شد که بنزین در کشور به دو صورت سهمیه بندی و آزاد عرضه گردد. قیمت بنزین سهمیه ای از قرار لیتری 1500 تومان، و قیمت بنزین آزاد از قرار لیتری 3000 تومان خواهد بود. در بخشی دیگر نیز درباره منابع حاصله از افزایش قیمت بنزین بحث شد و نهایتا در بند ج به تصویب رسید که این منابع، به مصرف پرداخت به خانوارهای کم درآمد و دارای حقوق ثابت تعلق بگیرد.

نظر کلی رهبر انقلاب درباره مدیریت مصرف سوخت، از قبل تعیین بود. اصلاح الگوی مصرف حامل های انرژی، از جمله بنزین، با توجه به مصرف زیاد و بی رویه آن، یک ضرورت برای کشور است و رهبر انقلاب نیز بارها بر آن تأکید نموده بودند. اما گزارش مکتوب جلسه فوق که تقدیم رهبر انقلاب شد، ایشان تصمیم گیری درباره قیمت آن، یا چگونگی اجرای آن را برعهده کار کارشناسی مسئولان و متخصصان، و اجماع سران قوا نهادند.

  • چرا رهبر انقلاب ورود کردند؟

با این حال، نظر نداشتن یا موکول کردن رهبر انقلاب به نظر سران قوا، موجب نشد که رهبر انقلاب، نسبت به ناامنی هایی که ایران را به بهانه فوق مورد تهدید قرارداده بود واکنشی نشان ندهند. به همین علت، رهبر انقلاب با جدا کردن مردم از صف آشوبگران، عواقب خطرناک آشوب را به همه گوشزد کردند: در یک چنین حوادثی معمولاً اشرار، کینه ورزان، انسان های ناباب وارد میدان می شوند، گاهی برخی از جوان ها هم از روی هیجان با اینها همراهی می نمایند و این جور مفاسد را به بار می آوردند؛ این مفاسد هیچ مسئله ای را درست نمی کند جز اینکه علاوه بر هر مسئله ای که هست، ناامنی را هم اضافه میکند. ناامنی بزرگ ترین مصیبت برای هر کشوری است، برای هر جامعه ای است... عرض من این است که هیچ کس به این اشرار یاری نکند... این کارها، کار مردم معمولی نیست.

همه حرف همین است. دومینوی خطرناکی در حال کلید خوردن بود، از یک طرف امکان اختلاف و چندگانگی میان مسئولان وجود داشت و از طرف دیگر پیاده نظام دشمن در خیابان ها، جان و مال مردم را مورد هجوم وحشیانه خود قرار داده بودند.

جالب است در این بین، برخی از دلسوزان که متوجه دقیق ابعاد حوادث اخیر نشده بودند، به رهبر انقلاب پیشنهاد دادند برای تصمیمی که دولت بر اساس اختیارات قانونی گرفته، خود را هزینه ننمایند. اما نظر رهبر انقلاب کاملا متفاوت بود. رهبر انقلاب معتقدند اصلا رهبری وجودش برای همین مواقع است و اعتبار رهبری هم برای استفاده در همین زمان ها است، یعنی زمان هایی که کشور در شرایط خاص واقع شده است و جز با ورود رهبری، مسأله حل نخواهد شد. بنابراین در این مواقع، اساسا رهبری تکلیف شرعی دارند فارغ از آنکه نتیجه آن به نفع شخص رهبری باشد یا به ضرر او، وارد میدان شده و انقلاب را از خطر اصلی نجات دهند. یعنی درست به مانند سیره امام خمینی(ره). ایشان بارها فرموده بودند: من تکلیفم را تشخیص داده ام و هر کجا باشم انجام وظیفه خواهم کرد، هرچه پیش آمد، برای من اهمیت ندارد. یا در جایی دیگر می فرمایند: من کاری به هیاهو و درود گفتن ها ندارم، بلکه شخصاً به تکلیف شرعی ام می پردازم.

واضح است که در اینجا، دفاع از تصمیم درست یا نادرست دولت موضوعیت ندارد. اصل، نقشه و توطئه خطرناکی است که دشمن و آشوبگران در حال پیاده کردن آن هستند. اصل، جلوگیری از ناامنی کشور و مردم است. ناامنی بدترین بلایی است که می تواند آینده یک ملت را به مخاطره بیاندازد. بدون امنیت، هیچ آرمانی، از جمله عدالت و آزادی هم قابل دستیابی نیست. امنیت اگر نباشد، زندگی روزمره تک تک مردم هم نامعلوم خواهد بود. برای همین وقتی رهبر انقلاب دیدند که دشمن برای ضربه زدن به امنیت کشور کمربندهایشان را محکم بسته اند، فارغ از آنکه تصمیم دولت در این مقطع زمانی، درست بوده یا نه، به عنوان رهبر جامعه، حجت و تکلیف شرعی دارند که وارد میدان شوند، و شدند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 606

به "خط حزب الله منتشر کرد؛ اطلاعات جدید از اقدامات رهبر انقلاب در خصوص ماجرای بنزین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط حزب الله منتشر کرد؛ اطلاعات جدید از اقدامات رهبر انقلاب در خصوص ماجرای بنزین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید