خبرنگاران مخالفت آمریکا با گنجاندن حوزه تغییرات اقلیمی در بیانیه گروه 20

به گزارش شاتر عکاسی، تهران - خبرنگاران - آمریکا روز شنبه با گنجاندن مبحث تغییرات اقلیمی در بیانیه اجلاس رهبران اقتصادی دنیا موسوم به گروه 20 مخالفت کرد.

خبرنگاران مخالفت آمریکا با گنجاندن حوزه تغییرات اقلیمی در بیانیه گروه 20

به گزارش خبرگزاری رویترز از ریاض، پیش نویس این بیانیه مشترک حاکی است که سران گروه 20 درنظر دارند این مساله را به عنوان یک عامل پرخطر برای رشد در بیانیه خود لحاظ نمایند.

وزرای دارایی و روسای بانک های مرکزی 20 اقتصاد بزرگ دنیا (گروه 20) در ریاض پایتخت عربستان گردهم آمده اند تا طی امروز و فردا چالش های مالی دنیای را به بحث و گفتگو گذارند.

تمرکز این نشست بر چشم انداز رشد مالی و تنظیم قوانین جدیدی برای اعمال مالیات بر شرکت های دیجیتالی دنیای معطوف است.

براساس اعلام منابع آگاه، آمریکا با گنجاندن موضوع مربوط به تغییرات اقلیمی در بیانیه نشست گروه 20 به عنوان خطری برای اقتصاد دنیا مخالفت نموده است.

سران گروه 20 در ریاض همچنین تاثیر بالقوه شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد دنیای را مورد آنالیز قرار می دهند. این نشست در اوج صدور هشدارها درمورد شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است.

پکن اعلام نموده است که مقامی را برای شرکت در اجلاس گروه 20 از چین به عربستان اعزام نمی نماید.

این در حالی است که سفیر چین در ریاض، ریاست هیاتی کوچک از پکن را در این اجلاس برعهده دارد.

سازمان دهندگان گروه 20 همچنین روز شنبه میزبانی سمپوزیومی در سطح وزرا در خصوص مالیات بین المللی را برعهده داشتند که بر مسائل پیرامون دیجیتالی کردن اقتصاد دنیای متمرکز بود.

انگلیس ماه گذشته گفت که مالیات دیجیتالی بر شرکت های بزرگ و سودده فناوری را به رغم تهدید آمریکا به اعمال تعرفه های تلافی جویانه، به اجرا خواهد گذاشت.

دیگر کشورهای اروپایی همچون ایتالیا و اتریش برنامه های خود درمورد وضع مالیات دیجیتالی را اعلام نموده اند، اما فرانسه هنوز در این زمینه برنامه ای ارائه نداده است.

به گفته یک منبع دیپلماتیک فرانسوی، امانوئل مکرون و دونالد ترامپ روسای جمهوری فرانسه و آمریکا توافق نموده اند مذاکرات در خصوص وضع مالیات بر شرکت های بزرگ دیجیتالی را تا انتها امسال میلادی تمدید نمایند، امری که عملی شدن تهدید واشنگتن به تحریم پاریس را به تاخیر می اندازد.9109

فرانسه گفته است در صورت دستیابی به توافقی دنیای تحت حمایت سازمان توسعه و همکاری مالی، مالیات هایش را لغو می نماید.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 827

به "خبرنگاران مخالفت آمریکا با گنجاندن حوزه تغییرات اقلیمی در بیانیه گروه 20" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مخالفت آمریکا با گنجاندن حوزه تغییرات اقلیمی در بیانیه گروه 20"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید