جمع آوری 7 میلیارد دلار برای مقابله با کرونا در جهان

به گزارش شاتر عکاسی، همایش بین المللی به ریاست رییس کمیسیون اروپا که روز شنبه برگزار شد، توانست 6.9 میلیارد دلار کمک از کشورهای مختلف جهان برای مقابله با کووید19 جمع آوری کند.

جمع آوری 7 میلیارد دلار برای مقابله با کرونا در جهان

به گزارش ایرنا، در این همایش که به صورت ویدئویی برگزار گشت، ایالات متحده، کمیسیون اروپا و بسکمک از کشورهای جهان کمک های مالی برای مقابله جهانی با کرونا دادند و بسکمک از شرکت کنندگان خواستار دسترسی همه مردم جهان به واکسنی شدند که احتمالا برای این ویروس تولید شود.

در این همایش که کنندگان 40 کشور در آن حضور داشتند، بانک سرمایه گذاری اروپا مبلغ 4.9 میلیارد یورو (5.5 میلیارد دلار)، آمریکا مبلغ 545 میلیون دلار، آلمان 383 میلیون یورو، کانادا 219 میلیون یورو و قطر مبلغ 10 میلیون یورو کمک مالی تعهد کردند.

به نوشته رویترز، مبلغ جمع آوری شده در این همایش که حدود 6.9 میلیارد دلار شد، برای انجام تست کرونا، درمان، واکسیناسیون و همچنین حمایت از کشورهای فقیر و جوامع کم برخوردار در راستای مقابله با این ویروس هزینه خواهد شد.

اورسولا وان در لین رییس کمیسیون اروپا با تاکید بر دسترسی همگانی به واکسن احتمالی این ویروس، گفت که در تلاش است کشورهای ثروتمند را متقاعد کند تا نه تنها برای شهروندان خود، بلکه برای مردم کشورهای کم درآمد نیز واکسن ذخیره کنند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه نیز که در این همایش شرکت کرده بودند بر اقدام هماهنگ جمعی و دسترسی همگانی به واکسن تاکید کردند.

ویروس کرونا موسوم به کوید 19 اواسط ماه دسامبر (24 اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1093

به "جمع آوری 7 میلیارد دلار برای مقابله با کرونا در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری 7 میلیارد دلار برای مقابله با کرونا در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید