توقف عملیات گودبرداری غیراصولی 500 ساختمان در تهران، تذکر و هشدار به 700 ساختمان در حال ساخت

به گزارش شاتر عکاسی، خبرنگاران: رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: عملیات گودبرداری غیراصولی 500 ساختمان در تهران متوقف شده و به 700 ساختمان در حال ساخت تذکر و هشدار داده شد.

توقف عملیات گودبرداری غیراصولی 500 ساختمان در تهران، تذکر و هشدار به 700 ساختمان در حال ساخت

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

سعید غفرانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شاتر عکاسی درباره نظارت بر گودبرداری های شهر تهران، گفت: یکی از وظایف سازمان نظام مهندسی بر اساس قانون، ناظرین سازمان مسئول نظارت بر نحوه گودبرداری ها هستند ما نیز به صورت رندمی بازرسان خود را اعزام می کنیم و در حد توان مراحل ساخت ساختمان ها را تحت کنترل قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه با مشاهده تخلفات دستور توقف فرایند گودبرداری صادر می گردد، ادامه داد: طی 6 ماه گذشته دستور توقف عملیات گودبرداری در 500 ساختمان به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی صادر شده این در حالی است که در بعضی موارد نیز تذکرات و هشدارهایی نسبت به جلوگیری از بروز حادثه هنگام عملیات ساخت که یکی از آنها گودبرداری است، داده می گردد.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران اظهار داشت: تا به امروز به حدود 700 ساختمان هشدار و تذکر طی 6 ماه گذشته داده شده است.

وی در ادامه به تقویت نظارت بر ساخت وسازهای در حال اجرا اشاره نمود و گفت: در امسال ارتباطمان با ناظران ساختمانی قوی تر شده و ضوابطی معین نموده ایم که بر مبنای آن مهندسان ناظری که خودمان معرفی می کنیم باید گزارشی از فرایند ساختمان در حال ساختی که بر آن نظارت دارند ارائه دهند تا بتوانند حق و حقوق خود را دریافت نمایند.

غفرانی اضافه نمود: این امر گامی مثبت در راستای تقویت حضور مهندس ناظر در پروژه هایی است که تحت نظارت دارند، در عین حال نیز آ گاه سازی هایی صورت می گیرد که اگر مهندسان غفلتی در انجام نظارت های خود داشته باشند عواقب آن دامن گیر خودشان خواهد شد.

ی38

منبع: تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 928

به "توقف عملیات گودبرداری غیراصولی 500 ساختمان در تهران، تذکر و هشدار به 700 ساختمان در حال ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف عملیات گودبرداری غیراصولی 500 ساختمان در تهران، تذکر و هشدار به 700 ساختمان در حال ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید