توصیه تخت روانچی به پمپئو

به گزارش شاتر عکاسی، نماینده کشورمان در سازمان ملل تاکید کرد: آمریکا باید از نشست قبلی شورای امنیت که توانست فقط جمهوری دومنیکن را با خود همراه کند، درس بگیرد.

توصیه تخت روانچی به پمپئو

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، تلاش آمریکا برای ارائه شکایت جدید از ایران به شورای امنیت سازمان ملل را سیاستی شکست خورده خواند.

روانچی با طرح این سوال که سیاستی که باعث انزوای آمریکا و نمایش جهانی این انزوا در شورای امنیت شود و حتی شرکای نزدیک شان نیز آن ها را تنها بگذارند، چه سیاستی است؟ گفت: آمریکا باید از نشست قبلی شورای امنیت که توانست فقط جمهوری دومنیکن را با خود همراه کند، درس بگیرد.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، اعمال فشار و تحریم های مختلف بر مردم ایران را نتیجه بی سیاستی کاخ سفید خواند و افزود: هرچه باشد، اسمش را نمی شود دیپلماسی گذاشت.

قرار است مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه به نیویورک برود و با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل دیدار کند؛ واشنگتن در همان روز شکایت خود از ایران را به شورای امنیت ارائه خواهد داد. در شکوائیه آمریکا، ایران به نقض تعهداتش در برجام متهم شده است!

بیشتر دیپلمات ها در سازمان ملل معتقدند با توجه به اعلام خروج رسمی آمریکا از برجام؛ کاخ سفید برای پیروز شدن در جلسه شورای امنیت راستا بسیار پر فراز و نشیبی در پیش خواهد داشت که در آن چین و روسیه قطعا و اروپا نیز طبق بیانیه اتحادیه با بازگشت خودسرانه تحریم های سازمان مللی توسط آمریکا همراهی نخواهند کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1180

به "توصیه تخت روانچی به پمپئو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه تخت روانچی به پمپئو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید