ترامپ: ارتش ما کسی را به کرونا مبتلا نکرده است

به گزارش شاتر عکاسی، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه در جمع خبرنگاران به موضع گیری چین مبنی بر اینکه ارتش آمریکا عامل انتقال ویروس کرونا به چین بوده است واکنش نشان داد.

ترامپ: ارتش ما کسی را به کرونا مبتلا نکرده است

به گزارش گروه بین الملل شاتر عکاسی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سه شنبه به موضع گیری چین درباره اینکه ممکن است آمریکا عامل انتقال ویروس کرونای جدید به شهر ووهان برده باشد واکنش نشان داد.

دولت چین پنج شنبه گذشته از آمریکا خواسته بود در مورد سابقه ابتلا به بیماری کووید-19 بر اثر ویروس کرونای جدید در آمریکا و احتمال انتقال این ویروس به چین توسط ارتش آمریکا، شفاف سازی کند.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین در این مورد در توییتر نوشت: شروع [ابتلای] بیمار صفر (اولین مورد ابتلا) در ایالات متحده چه زمان بوده است؟ چه تعداد مبتلا شده اند؟ نام بیمارستان ها چیست؟

وی افزود: شاید این ارتش ایالات متحده بوده که این همه گیری را به ووهان برده است. شفاف باشید! داده های خود را علنی کنید! ایالات متحده به ما یک توضیح بدهکار است.

او در مورد احتمال انتقال ویروس توسط ارتش آمریکا به ووهان که فعلا نقطه اولیه انتشار ویروس کرونا شناخته می شود، توضیحی نداد، اما در روزهای گذشته مقام های چینی در مورد اینکه این شهر واقعا کانون اولیه شیوع ویروس بوده، ابراز تردید کرده اند.

ترامپ سه شنبه در یک کنفرانس خبری به این موضع گیری چین واکنش نشان داد و گفت: من از اینکه چین می گوید ارتش ما آن [ویروس] را به آنها منتقل کرده شادمان نیستم. ارتش ما آن را به کسی نداده است.

ترامپ در ادامه از اینکه به جای گفتن نام اصلی ویروس به آن ویروس چین یا ویروس ووهان می گوید دفاع کرد. چین پیش از این از دولت آمریکا بابت استفاده از این عبارات انتقاد کرده است.

رئیس جمهور آمریکا گفت چین در حال مطرح کردن اطلاعاتی است که غلط است و می گوید ارتش ما این ویروس را به آنها داده است. این غلط است؛ من هم به جای اینکه بحث کنم باید جایی که این ویروس از آن آمده است را بگویم. از چین آمده است بنابراین فکر می کنم عبارت دقیقی است.

ترامپ در پاسخ به این سوال که استفاده از این عبارت باعث برچسب زنی به دیگران می شود گفت: اینطور فکر نمی کنم. فکر می کنیم اینکه گفته شود ارتش ما این ویروس را به آنها داد باعث برچسب زنی می شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 902

به "ترامپ: ارتش ما کسی را به کرونا مبتلا نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ارتش ما کسی را به کرونا مبتلا نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید