برگزاری کنکور سراسری هم به تعویق افتاد؟

به گزارش شاتر عکاسی، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که همچنان احتمال تعویق در برگزاری کنکور سراسری وجود دارد، گفت: ما در حال رصد شرایط کنترل کرونا در کشور هستیم که در صورت کاهش میزان ابتلای آن مخالفتی با برگزاری کنکور سراسری نخواهیم داشت.

برگزاری کنکور سراسری هم به تعویق افتاد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، احمد نادری درباره آخرین پیگیری ها پیرامون زمان برگزاری کنکور سراسری اظهار کرد: مهم ترین هدف ما حفظ جان داوطلبان و شهروندان است، در حال حاضر درخواست های زیادی درباره کنکور سراسری وجود دارد اما ما هنوز نمی دانیم که شرایط کرونا در موعد برگزاری کنکور سراسری یعنی در تاریخ های 30 و 31 مردادماه چه خواهد شد؟ لذا ما در حال رصد شرایط هستیم اگر تا آن زمان کرونا کنترل و میزان مبتلایان کم شد طبیعتا آزمون در همان تاریخ برگزار می شود وگرنه تصمیم دیگری خواهیم گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر این که ما تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و شخص وزیر بهداشت به عنوان متخصص امر هستیم، گفت: همواره تاکیدم بر این است که باید حرف اول و آخر را در ستاد کرونا وزیر بهداشت بزنند، به همین دلیل قطعا در مورد زمان برگزاری آزمون سراسری هم حرف وزیر بهداشت را قبول می کنیم و تابع آن هستیم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در عین حال با بیان این که احتمال تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری وجود دارد، اظهار کرد: اگر در آن زمان همچنان شاهد ادامه پیک دوم کرونا باشیم و در این شرایط وزارت علوم بر برگزاری کنکور سراسری در موعد مشخص شده اصرار کرده و تمکین نکند، ما در مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی را خواهیم داد چون نگرانی اصلی ما حفظ جان مردم است. امکان طرح دوفوریتی برای تعویق برگزاری کنکور سراسری وجود دارد ولی ما هنوز در این باره به نتیجه نرسیده ایم.

نادری در پایان اظهار داشت: با توجه به اولویت مان مبنی بر حفظ جان مردم با همکاری با برخی از نمایندگان تعویق دو کنکور دکتری و ارشد را پیگیری کردم و نامه سرگشاده به رییس جمهور نوشتم مبنی بر این که به نظر وزیر بهداشت توجه شود آن زمان زمزمه هایی وجود داشت که وزارت علوم مخالف تعویق کنکور است که در نهایت با پیگیری های انجام شده برگزاری کنکور دکتری و ارشد عقب افتاد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1137

به "برگزاری کنکور سراسری هم به تعویق افتاد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کنکور سراسری هم به تعویق افتاد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید