ایرباس با همکاری وزارت دفاع آلمان پهپاد رادارگریز اروپایی را می سازد

به گزارش شاتر عکاسی، شرکت ایرباس از سال 2007 فراوری نمونه آزمایشی پهپاد رادارگریز اروپایی به نام لوت (LOUT) را شروع کرد و بعدها وزارت دفاع آلمان هم به این طرح پیوست.

ایرباس با همکاری وزارت دفاع آلمان پهپاد رادارگریز اروپایی را می سازد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش شاتر عکاسی این پهپاد هم از چشم رادار پنهان می ماند و هم پرتوهای حرارتی موتور آن بسیار اندک خواهد بود و چنان آرام پرواز خواهد نمود که شناسایی آن ناممکن خواهد بود.

اخیرا شرکت ایرباس عکس هایی از مدل آزمایشی پهپاد رادارگریز اروپای را منتشر نموده است. هم طول و هم فاصله دو بال این مدل 12 متر است.

ایرباس می گوید نخستین پرواز آزمایشی این پهپاد در سال 2026 انجام خواهد شد.

انتظار می رود پهپاد لوت جزئی از سامانه آینده نبرد هوایی (FCAS) باشد که در آلمان، فرانسه و اسپانیا در حال ساخت است.

ایرباس در وب سایتش FCAS را اینگونه توصیف نموده است: اساس FCAS سامانه های سلاح هیا نسل آینده است که در آن هواپیماهای جنگنده نسل آینده با وسائل ترابری با کنترل از راه دور به عنوان فزونگر نیرو همراه می شوند. به علاوه، پلتفرم های سرنشین دار و بدون سرنشین ویژگی های یگانه شان را در اختیار توانایی گروهی قرار می دهند و در عین حال در همراهی با نیروهای متحد کاملا در حوزه هایی از زمین گرفته تا فضای سایبر عملیات بینابینی انجام دهند. این ابر رزمی هوایی امکان اعمال توانایی های شبکه ای همه پلتفرم های یکپارچه شده را فراهم می نماید.

لوت همچنین می تواند برای حمله به سامانه های راداری به کار رود. انتظار می رود کل سامانه آینده نبرد هوایی در سال 2040 آماده به کار گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 643

به "ایرباس با همکاری وزارت دفاع آلمان پهپاد رادارگریز اروپایی را می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرباس با همکاری وزارت دفاع آلمان پهپاد رادارگریز اروپایی را می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید