انتقاد رئیس جمهوری مکزیک از مداخله ترامپ در امور داخلی کشورش

به گزارش شاتر عکاسی، رئیس جمهوری مکزیک گفت، مکزیک برای بیش از یک قرن مورد تهاجم واقع نشده و اجازه نخواهد داد یک مداخله خارجی دیگر این کشور را در بر بگیرد.

انتقاد رئیس جمهوری مکزیک از مداخله ترامپ در امور داخلی کشورش

به نقل از خبرگزاری رویترز، این صحبت ها از سوی آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک در بحبوحه اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر این مطرح شده است که میخواهد تا کارتل های مواد مخدر مکزیک را به عنوان گروه های تروریستی اعلام کند.

رئیس جمهوری مکزیک در جریان یک نشست خبری همچنین به نگرانی های حول برنامه ترامپ اشاره نمود و گفت: قرار دادن این کارتل های مواد مخدر به عنوان سازمان های تروریستی خارجی باعث اجرایی شدن اقدامات یکجانبه آمریکا علیه آنها می گردد.

وی با اشاره به اشغال شدن بندر وراکروز در 105 سال قبل توسط آمریکا، گفت: از سال 1914 هیچ مداخله و تهاجم خارجی در مکزیک صورت نگرفته و ما نمی توانیم اجازه چنین کاری را دهیم.

وی همچنین ادامه داد: نیروهای خارجی نمی توانند به قلمروی ما نفوذ نمایند. بلکه به جای آن باید به دنبال همکاری بیشتر با ایالات متحده برای مقابله با گروه های تبهکار و قاچاقچیان مواد مخدر باشیم که قدرت خود را در یک سری از نبردها علیه نیروهای امنیتی و غیرنظامیان در ماه های اخیر نشان داده اند.

ترامپ مکررا یاری نظامی را برای یاری به مکزیک به منظور مقابله با کارتل های مواد مخدر مطرح نموده و دولت مکزیک این پیشنهاد را رد نموده است.

وزیر خارجه مکزیک اخیراً گفته بود که ویلیام بار، دادستان کل آمریکا قرار است در روزهای آینده به مکزیک برود تا درباره همکاری بیشتر امنیتی با مقام های این کشور مصاحبه کند. سفر برنامه ریزی شده دادستان کل آمریکا عالی ترین نشست از زمان قتل عام یک خانواده مکزیکی- آمریکایی توسط یک کارتل مواد مخدر محسوب می گردد.

رئیس جمهوری مکزیک همچنین در ادامه صحبت هایش گفت: آنچه که ما احتیاج داریم تا با جرایم سازمان یافته مقابله کنیم، همکاری مشترک است نه اینکه شرایطی ایجاد گردد که از یکدیگر فاصله بگیریم یا ایجاد خصومت کنیم. ما ملزم هستیم که نتایج را به جوامع خود اعلام کنیم و و برای این منظور به همکاری احتیاج داریم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 592

به "انتقاد رئیس جمهوری مکزیک از مداخله ترامپ در امور داخلی کشورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد رئیس جمهوری مکزیک از مداخله ترامپ در امور داخلی کشورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید