انتقاد حزب سبز از مرکل بابت حضور سلاح های آلمانی در مناقشه لیبی

به گزارش شاتر عکاسی، حزب مخالف در آلمان از دولت این کشور خواست درباره رسیدن تسلیحات آلمانی به لیبی به وسیله امارات شرح دهد.

انتقاد حزب سبز از مرکل بابت حضور سلاح های آلمانی در مناقشه لیبی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حزب سبز آلمان (حزب مخالف) از دولت این کشور خواست درباره نحوه رسیدن سلاح های ساخت این کشور به دست ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی موسوم به ارتش ملی شرح دهد.

به گزارش شبکه الجزیره قطر، این حزب آلمانی امروز پنجشنبه از آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان خواست شرح دهد که چگونه کامیون های ساخت آلمان که سامانه های دفاع هوایی روسیه را به لیبی منتقل می کردند، در این کشور منهدم شده اند.

امارات و عربستان سعودی دو کشور عضو اصلی ائتلاف عربی ضد یمن از مشتریان اصلی تسلیحات آلمان بودند ولی کارنامه سیاه آن ها در یمن، باعث شد آلمان برای فرار از انتقادها، مجبور به اعمال محدودیت در فروش تسلیحات به ریاض و ابوظبی گردد.

رسانه های دولت وفاق ملی لیبی (که مورد حمایت سازمان ملل بوده و به رسمیت شناخته شده است) دیروز گزارش دادند که چند خودروی نظامی که امارات آن ها را برای حفتر فرستاده بوده، منهدم شده و سوخته اند. امارات به همراه مصر، عربستان سعودی و قبرس جنوبی و یونان از حفتر که طی یک سال گذشته به دنبال اشغال پایتخت و مقر دولت وفاق ملی است، حمایت سیاسی و نظامی می نمایند.

طی یک هفته اخیر، چند سامانه دفاع هوایی روسیه از نوع پانتسیر قبل از رسیده به نیروهای حفتر توسط دولت وفاق ملی و نیروهای ترکیه منهدم شده است. امارات در طول بیش از یک سال گذشته صدها محموله تسلیحاتی با امید به پیشروی حفتر به لیبی فرستاده است. قطر و ترکیه به شدت از دولت وفاق ملی لیبی حمایت سیاسی و تسلیحاتی نموده و هم اکنون نیروهای نظامی ترکیه و گروه های مسلح و تروریستی مورد حمایت این کشور در سوریه، در کنار این دولت علیهه حفتر می جنگند.

حفتر ماه گذشته بعد از ناتوانی در اشغال شهر طرابلس که پایتخت رسمی لیبی و در دست دولت وفاق است، طی اقدامی کودتا مانند، خود را حاکم لیبی خواند و گفت که دولت وفاق ملی را که برآیند تفاهم ها و گفت وگوهای جریان های سیاسی لیبی در سال 2015 (توافق صُخیرات در مغرب) است، به رسمیت نمی شناسد. ناظران و تحلیل گران، درگیری های نظامی در لیبی را نیابتی و بین دو محور ترکیه و قطر از یک طرف و عربستان، امارات و مصر از طرف دیگر می دانند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1036

به "انتقاد حزب سبز از مرکل بابت حضور سلاح های آلمانی در مناقشه لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد حزب سبز از مرکل بابت حضور سلاح های آلمانی در مناقشه لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید