اعلام زمان ساخت 5 هزار واحد مسکن ملی در استان تهران

به گزارش شاتر عکاسی، ایرج رهبر، رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران از شروع ساخت 5 هزار واحد مسکونی در قالب تفاهمنامه بین انجمن انبوه سازان استان تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اطلاع داد و گفت: 5 هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در محلاتی از جمله شهریار، اسلامشهر، قرچک، ورامین، رباط کریم و پاکدشت هفته آینده با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی می گردد.

اعلام زمان ساخت 5 هزار واحد مسکن ملی در استان تهران

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی ایرانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

او ادامه داد: 2 ماه پیش تفاهم نامه ای بین انجمن انبوه سازان استان تهران با اداره کل راه و شهرسازی تهران در رابطه با اجرای طرح اقدام ملی مسکن منعقد شد و مقرر شد اراضی دولتی در محلات مختلف و در قالب تفاهم نامه در اختیار انبوه سازان و سازندگان قرار بگیرد و در نهایت ساخت این واحدها شروع می گردد.

رئیس انجمن انبوه سازان یادآور شد: این تفاهم نامه تبدیل به یک قرارداد عامل 4 بین انجمن انبوه سازان استان تهران و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران شده و ساخت آنها به زودی شروع می گردد.

رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران توضیح داد: هم اکنون در چند نقطه تهران که اراضی آنها آماده شده است و تعداد این واحدها معین و ساخت آنها کلید خواهد خورد.

رهبر توضیح داد: هم اکنون این اراضی آماده شده و در حال تحویل است به زودی و تا چند روز آینده با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی و ساخت این واحدها شروع می گردد.

رهبر اعلام کرد: مقرر شده بود در تفاهم نامه بین انبوه سازان و اداره کل راه و شهرسازی ساخت 20 هزار واحد انجام گردد که در مرحله اول ساخت 5 هزار واحد شروع خواهد شد.

رئیس انجمن انبوه سازان همچنین درباره قیمت این واحدها گفت: قیمت این واحدها بر اساس شاخص هایی است که سازمان برنامه و بودجه معین نموده و در صورتی که ماه های آینده شاهد افزایش نرخ تورم نباشیم بر اساس همان شاخص ها این واحدها ساخته و به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

رهبر شرح داد: اصل معین قیمت این واحدها بر اساس بهای زمین است و با توجه به آنکه این اراضی دولتی یا در قالب اجاره های 99 ساله در اختیار انبوه سازان قرار داده شده است همین موضوع باعث می گردد که فشار چندانی بر روی متقاضیان برای قیمت ها وارد نگردد.

او شرح داد: این واحدها دارای تسهیلات 100 میلیون تومانی طرح اقدام ملی مسکن هستند و متقاضیان می توانند با دریافت این تسهیلات واحد ها را تحویل بگیرند.

رئیس انجمن انبوه سازان با اشاره به اینکه متقاضیانی که در مراحل اول و دوم طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده اند و واجد شرایط در پالایش های نهایی شده اند می توانند از این واحدها استفاده نمایند، اضافه کرد: متقاضیان پس از دریافت پیامک، آورده اولیه واریز را می نمایند.

رهبر در انتها توضیح داد: متراژ این واحدها 60 تا و 80 متری است و بر اساس موقعیت و منابع اقتصادی متقاضیان می توانند این واحدها را انتخاب نمایند.

منبع: باشگاه شاتر عکاسی

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1116

به "اعلام زمان ساخت 5 هزار واحد مسکن ملی در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام زمان ساخت 5 هزار واحد مسکن ملی در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید