اساسنامه فدراسیون کویت را کپی نکردیم!

به گزارش شاتر عکاسی، فدراسیون فوتبال کشورمان ادعای هوشنگ نصیرزاده درباره اساسنامه این فدراسیون به فیفا که یک کپی از اساسنامه کشور کویت بوده است را تکذیب کرد.

اساسنامه فدراسیون کویت را کپی نکردیم!

به گزارش خبرنگاران از مهر، هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی فوتبال صبح امروز در برنامه ورزش و مردم مدعی شد فدراسیون فوتبال ایران اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت را کپی نموده و برای فیفا فرستاده است.

فدراسیون فوتبال با صدور اطلاعیه ای به این ادعا واکنش نشان داد. در این اطلاعیه آمده است:

1. اظهارات آقای نصیرزاده در برنامه ورزش و مردم امروز در مورد ارسال اساسنامه فدراسیون فوتبال کویت به فیفا توسط فدراسیون فوتبال در ادوار گذشته یا در دوره فعلی قویاً تکذیب می گردد.

2. اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال بر اساس پیش نویس ارایه شده توسط فیفا و با استفاده از نظرات دریافتی از سوی اعضای محترم مجمع فدراسیون صورت گرفته است.

3. فیفا همیشه به وسیله مکاتبات رسمی و ارسال پرسش نامه های رسمی، اساسنامه کشورهای عضو و از جمله ایران را رصد و نظارت می نماید و اینگونه اظهارات سطحی و خلاف واقع با هر هدفی که مطرح گردد اگر حاکی از سوء نیت گویندگان نباشد قطعاً نشانگر عدم اشراف آنها بر رویه های قانونی و نظارتی حاکم بر فیفا و فدراسیون ها می باشد. در ضمنً طولانی شدن فرایند اصلاح اساسنامه دلیلی جز کوشش برای اجرای مقررات ملی نداشته است و فدراسیون در کوشش است تا بتواند در کنار الزامات بین المللی مقررات ملی را نیز رعایت کند.

4. شایسته بود مسئولان برنامه ورزش و مردم جهت تنویر افکار عمومی و ارائه اطلاعات صحیح وقت پاسخگویی را به مدیران فدراسیون فوتبال می دادند که با تاسف و در کمال تعجب چنین رویه ای صورت نگرفت.

فدراسیون فوتبال تاکید دارد اظهارات کذب و خلاف واقع موجبات لطمه به استقلال فدراسیون را فراهم می نماید و می بایست با رعایت رفتار و اخلاق حرفه ای وظیفه ذاتی خود را انجام دهیم و لاغیر.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1105

به "اساسنامه فدراسیون کویت را کپی نکردیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساسنامه فدراسیون کویت را کپی نکردیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید