احزاب شیعه عراق برای برکناری الزرفی به توافق رسیدند

به گزارش شاتر عکاسی، ایسنا نوشت: یک نماینده در مجلس عراق از توافق احزاب شیعه برای کنار گذاشتن نخست وزیر مکلف این کشور اطلاع داد.

احزاب شیعه عراق برای برکناری الزرفی به توافق رسیدند

مختار الموسوی، نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق در گفت وگو با خبرگزاری المعلومه جزئیات نشست اخیر احزاب شیعه درباره موضوع تشکیل دولت را فاش کرد.

وی در این باره گفت که احزاب شیعه عراق در نشست اخیر درباره کنار گذاشتن عدنان الزرفی، نخست وزیر مکلف این کشور توافق نموده اند.

الموسوی در ادامه توضیح داد: رؤسای احزاب شیعه همچنین درباره معرفی رؤسای دانشگاه های کوفه، بغداد و کربلا برای تصدی پست نخست وزیری عراق و تشکیل کابینه به توافق دست یافتند.

وی همچنین اضافه نمود: احزاب شیعه با رؤسای ائتلاف القوی العراقیه به ریاست محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق و فراکسیون های کُرد درباره ضرورت معرفی نامزد جدید مورد قبول همه گفت وگو خواهند کرد و به همین منظور اعضای یک هیئت بلندپایه متشکل از احزاب شیعه برای آنالیز برکناری الزرفی و معرفی نامزد جدید طی دو روز آینده با مقامات بلندپایه عراق ملاقات می نمایند.

نشست مذکور عصر آدینه در منزل عمار الحکیم، رهبر جریان حکمت عراق و با حضور اعضای ائتلاف های فتح و دولت قانون، فراکسیون عطا، حزب الفضیله و بدون حضور ائتلاف نصر به ریاست حیدر العبادی برگزار گردید.

به گفته منابع مطلع، در این نشست درباره مسئله تشکیل دولت موقت عراق گفت وگو شد.

عدنان الزرفی سه شنبه هفته گذشته توسط برهم صالح، رئیس جمهوری عراق مکلف به تشکیل دولت شد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 915

به "احزاب شیعه عراق برای برکناری الزرفی به توافق رسیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احزاب شیعه عراق برای برکناری الزرفی به توافق رسیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید