احتمال نفوذ هواداران ترامپ در میان نیرو های گارد ملی آمریکا

به گزارش شاتر عکاسی، اف بی آی در گزارشی محرمانه در خصوص احتمال رخنه و نفوذ طرفداران راست افراطی جنبش غیرمتعارف کیو-اِنان در میان نیرو های گارد ملی آمریکا در مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن هشدار داد.

احتمال نفوذ هواداران ترامپ در میان نیرو های گارد ملی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روز دوشنبه هفته جاری، اف بی آی در گزارشی اطلاعاتی به نیرو های امنیتی هشدار داد که طرفداران جنبش حاشیه ای و غیرمتعارف کیو-اِنان ظاهراً قصد دارند در روز مراسم تحلیف ریاست جمهوری جو بایدن، با جازدن خود به عنوان نیرو های گارد ملی آمریکا، در مراسم تحلیف در واشنگتن دی سی رخنه کنند.

طبق گزارش شبکه بی بی سی، کیو-اِنان، یک تئوری توطئه فراگیر و بی اساس است که تأکید دارد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حال جنگ با نخبگان شیطان پرستی است که بچه ها را آزار جنسی می دهند و در دولت و بازار و رسانه ها رخنه کرده اند.

پیروان این جنبش بر این باورند که در نهایت این مبارزه به یک روز حساب ختم می شود که در آن افرادی، چون هیلاری کلینتون دستگیر و اعدام می شوند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست که به نسخه ای از گزارش اطلاعاتی اف بی آی دست یافته است گزارش کرد که مأموران اف بی آی در گزارش خود هشدار داده اند که پیروان جنبش های کیو-اِنان و گرگ های تنها که برخی از آن ها در شورش های 6 ژانویه (17 دی ماه) در کنگره حضور داشتند، قصد دارند برای مراسم تحلیف بایدن به واشنگتن دی سی بروند.

اف بی آی همچنین اعلام کرده است که افرادی را تحت نظر دارد که نقشه مکان هایی در پایتخت ایالات متحده را دانلود و به اشتراک گذاشته اند و درباره چگونگی استفاده از این نقشه ها برای اخلال در امنیت مراسم تحلیف بحث و گفتگو کرده اند.

در گزارش اطلاعاتی اف بی آی دقیقاً به توطئه حمله به مراسم تحلیف مشابه با شورش ششم ژانویه در کنگره آمریکا هیچ اشاره ای نشده است.

طبق این گزارش، اف بی آی در گزارش خود بشدت یا اعتبار تهدیدات پیروان کیو-اِنان هیچ اشاره ای نکرده است، اما به اظهارات هفته گذشته کریستوفر ری مدیر اف بی آی اشاره کرده است.

ری هفته گذشته در خصوص افزایش تهدیدات علیه مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن گفت: ما در حال رصد تمامی سرنخ های موجود هستیم، خواه درخواست برای اعتراض مسلحانه و تهدیدات بالقوه نشأت گرفته از ورود غیرقانونی به کنگره در ششم ژانویه باشد، خواه، دیگر انواع تهدیداتی بالقوه علیه مراسم تحلیف و یا دیگر اهداف در مکان های مختلف باشد؛ بنابراین ما با تمامی شرکای خود در این زمینه در ارتباط هستیم.

سرویس مخفی ایالات متحده که مسئولیت تأمین امنیت مراسم تحلیف را برعهده دارد در بیانیه ای به پایگاه اطلاع رسانی هیل گفت که این سازمان تمامی تهدیدات را جدی می گیرد و همچنان بر اساس اطلاعات مربوطه که در اختیار جامعه اطلاعاتی قرار گرفته است به همکاری با دیگر شرکای فدرال، ایالتی و محلی و نظامی برای محافظت از پنجاه و نهمین مراسم تحلیف ادامه می دهد.

طبق این گزارش، اف بی آی به درخواست هیل برای اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداد.

در بحبوحه افزایش نگرانی ها از وقوع یک حمله دیگر مشابه شورش های کنگره که به مرگ پنج نفر منجر شد، هزاران نیروی گارد ملی آمریکا در یک هفته گذشته به سمت پایتخت آمریکا روانه شده اند تا امنیت مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن را تأمین کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز یکشنبه هفته جاری گزارش کرد که اف بی آی از ترس یک حمله از سوی نیرو های خودی به مراسم تحلیف، تمامی 25 هزار نیروی گارد ملی که روانه واشنگتن دی سی شده اند را تحت نظر گرفته است.

طبق این گزارش، تا به امروز بیش از یکصد نفر در ارتباط با شورش های کنگره بازداشت شده اند که شامل اعضای نیرو های امنیتی و پرسنل سابق نظامی آمریکا نیز می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: imgshot.ir شناسه مطلب: 1452

به "احتمال نفوذ هواداران ترامپ در میان نیرو های گارد ملی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال نفوذ هواداران ترامپ در میان نیرو های گارد ملی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید